Šiuolaikiniai šiltnamiai – kaip vieną jų išsirinkti?

pagal | 2023-11-30

Apie sėją bei visus augalininkystės reikalus esame pratę kalbėti bei skaityti pavasario metu. Tuomet visi suskumba lėkti į sėklų parduotuves ieškoti naujų augalų: gėlių, sodinukų, medelių ir visa kita, kas žalia, tai, ką galėtume auginti ir džiaugtis jų žaluma bei derliumi. Taip pat nemaža dalis gyventojų nori vis ką nors naujo arba jau seniai įprasto pasisodinti. Daugeliui yra įprasta valgyti savo rankomis užaugintas daržoves bei vaisius, salotas ir prieskonines žoleles. Būtent tokį maistą ir yra įprasta sodinti šiltnamiuose. Tad ypač pavasario metu suaktyvėja paieška raktiniu žodžiu „lietuviški šiltnamiai“ ir jų prekyba.

Į ką atkreipti dėmesį perkant šiltnamį? Šis klausimas yra aktualus kiekvienam pirkėjui. Juk šiltnamiai nėra perkami dažnai, tad norisi, kad ši investicija būtų ilgalaikė. Taip pat kad ir sumokėjus už prekę daugiau, nebereikėtų sukti galvos apie jos taisymus, atnaujinimus ar kitas rekonstrukcijas.

Taigi nusipirkti naują šiltnamį galite tikrai ne tik ankstyvą pavasarį, kai būna jų pirkimų pikas. Tuo galite pasirūpinti ir šiandien. Tiesiog išsirinkite norimą tipą, modelį, dydį ir beliks luktelėti, kol pasitrauks įšalas ir žemė šiek tiek pradžius. Šiais laikais dažnai pavasaris prasideda vis anksčiau, tad labai tikėtina kad žiemos pabaigoje jau galėsite planuoti, kur naujieji šiltnamiai galės atsidurti Jūsų žemės plote.

Dar labai svarbu yra apsispręsti, kurioje žemės sklypo vietoje, teks montuoti naująjį pirkinį. Specialistai pataria tiems, kurie nori, jog jų auginamas derlius šiltnamyje gautų kuo daugiau saulės, būtina tą šiltąjį namelį statyti į labiausiai saulėtą kiemo ar sodo vietą. Dėl šios priežasties šiltnamiui reiktų išrinkti pačią saulėčiausią sodo ar kiemo vietą. Pasistenkite atrasti tokią sklypo vietą, kurios neužstotų nei dideli pastatai, nei medžiai ar krūmai. Juk pavėsyje tikrai nei sirps pomidorai, nei vešės salotos ar noks uogos. Be to pavėsyje žemė visuomet būna drėgna, dėl to lepių augalų šaknys gali tiesiog pradėti pūti.

Taip pat turėkite omeny, kad šiuolaikiniai šiltnamiai yra tikrai tvirti, tad nėra tikslo baimintis juos statyti tiesiog plyname lauke. Jokie vėjo gūsiai nebebus baisūs, nes dabar lietuviški šiltnamiai turi specialius pamatus, prie kurių šiltnamio kojelės pritvirtinamos labai greitai ir efektyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *