Šalies ateitis priklauso nuo visų valdžios institucijų sugebėjimo dirbti išvien

pagal | 2010-03-09

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Seimo frakcijų vadovais aptarė svarbiausius Seimo pavasario sesijos darbus ir politinę situaciją šalyje.

Prezidentės teigimu, Seimo laukia neeilinė sesija, pareikalausianti sutelkto visų valdžios institucijų darbo ir politinės valios priimant neatidėliotinus, šalies gyventojams itin svarbius sprendimus.

„Šalies ateitis priklauso nuo atsakingo visų politikų požiūrio į ekonomines, socialines ir politines problemas. Norėdami paspartinti ūkio atsigavimą, šalies gyventojams užtikrinti normalų gyvenimo lygį bei atkurti visuomenės pasitikėjimą valdžia ir teisingumu, Seimas, Prezidentūra ir Vyriausybė turi dirbti išvien”,- pabrėžė šalies vadovė.

Prezidentė ragina Seimą greičiau apsispręsti dėl tiesioginių merų rinkimų, kad jau 2011 metais žmonėms būtų užtikrinta galimybė artimiausius valdžios atstovus rinkti patiems. Prezidentės įsitikinimu, didėjant žmonių nepasitikėjimui partijomis ir rinkimais, tiesioginiai merų rinkimai būtų gera proga parodyti partijų brandą ir padidinti pasitikėjimą politine sistema.

Siekiant užtikrinti skaidrius rinkimus, pasak Prezidentės, itin svarbu priimti ir Politinių partijų, ir politinių kampanijų finansavimo įstatymų pataisas.

Greitų ir ryžtingų valdžios sprendimų šalies gyventojai laukia ir dėl teismų, prokuratūros bei kitų teisėsaugos institucijų darbo tobulinimo. Šalies gyventojų pasitikėjimui teisingumu atkurti Prezidentė siūlo greičiau priimti Civilinio ir Baudžiamojo proceso kodeksų bei Teismų įstatymo pataisas, kurios leistų supaprastinti ikiteisminių tyrimų tvarką, užtikrintų tinkamą jų kontrolę ir spartesnį bylų nagrinėjimą teismuose. Seimo pavasario sesijai Prezidentė planuoja pateikti įstatymo pataisas, kuriomis siūloma peržiūrėti ir baudžiamosios atsakomybės senačių terminus.

Šalies vadovė parlamentarus ragina neatidėlioti ir nacionaliniam šalies saugumui svarbių sprendimų. Prezidentė tikisi Seimo palaikymo jos iniciatyva parengtai Žvalgybos koordinavimo bei kontrolės koncepcijai ir Žvalgybos bei Valstybės gynimo tarybos įstatymų pataisoms, pagal kurias bus pertvarkytos ir sustiprintos šalies žvalgybos tarnybos.

Prezidentės teigimu, Seimo politinės valios reikia jau du dešimtmečius trunkančiam liustracijos procesui užbaigti. Prezidentė ragina aiškiai pasakyti, jog liustracijos procesas baigtas, ir pateikti bei visuomenei suprantamai paaiškinti visą informaciją apie Lietuvos gyventojų įtraukimo į KGB veiklą metodus bei mastą.

Atsakingo Seimo ir visų valdžios institucijų požiūrio Prezidentė tikisi ir sprendžiant šalies ekonomines, socialines, sveikatos apsaugos bei energetikos problemas. Pasak Prezidentės, ieškant politinių sprendimų, galinčių padėti sumažinti nedarbą ir užtikrinti geresnes sąlygas verslui, būtinos bendros visų politikų pastangos ir atsakomybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *