Rekuperatoriaus montavimas. Ką reikia žinoti?

pagal | 2020-08-31

Montuojant rekuperatorių labai svarbus vaidmuo atitenka montavimo darbams, ortakių sujungimui. Nuo to priklauso ar visa sistema funkcionuos efektyviai. Ką turėtume žinoti prieš instaliavimą?

Sujungimų klaidos

Negalima daryti šių dalykų. Sulenkti ortakių daugiau nei 90 laipsnių kampu, tai labai pablogina oro srauto pralaidumą. Ortakius visais atvejais išlaikyto horizontalioje padėtyje, jokių nuolydžių ir pakilimų, o tuo labiau palikti įlinkimus trasoje, tose vietose gali kauptis kondensatas. Ortakių diametrą pasirenkate visai trasai, negalima didinti ar mažinti ortakio diametro sujungimo arba įėjimo/išėjimo vietose ir ventiliacijos sujungimams naudoti savadarbių ar kanalizacijos, kito tipo vamzdžių. Plastikiniai oro kanalai gaminami iš ypatingo plastiko, neturi specifinio plasmasei būdingo kvapo visos eksploatacijos metu. Jokiu būdu neužlenkite ortakio prie pat rekuperatoriaus, trasa turi ateiti tiesiai be jokių nukrypimų. Jei oro tiekimas numatytas į patalpas kuriose bus aukšta temperatūra pvz. pirtis, rekomenduojama naudoti karščiui atsparias plastikinius arba mediniu įeinančio ir įeinančio oro kanalo difuzorius vengiant karšio šaltinio.

Svarbu net ir mažos detalės

Kad ir kaip tampriai būtų padarytas ortakių sujungimas, jį rekomenduojama hermetizuoti specialia aliuminio folijos juosta, tai užtikrina, kad oras nepateks ir nebus siurbiamas iš palėpės arba iš ertmės virš lubų. Jei to nepadarysite, visa rekuperacinė sistema neteks prasmės. Visus oro tiekimo kanalus būtina izoliuoti 50 – 100 mm mineralinės vatos sluoksniu su folijos gofra arba poliesterolo termo movomis.

Sumontavus rekuperatorių nereikia skubėti atlikti apdailos, nes reikia išbandyti kaip vekia sistema. Tai daroma su specialiais traukos ir vakuumo matuokliais. Tik išbandžius vėdinimo sistemos darbą keletą dienų, galima tęsti statybos ir apdailos darbus nepaeiiant ir nekeičiant rekuperacinės sistemos elementų. Bet koks modifikavimas kurį atliks ne specialistas gali išbalansuoti sistemą. Jeigu sistema sumontuojamas statybų pradžioje ir objekto nepavyksta užbaigti per trumpą terminą, ventiliacijos kanalus reikia uždengti ir konservuoti. Oro kanalus gamintojai rekomenduoja valyti bent kas10 metų, turint omenyje generalinį valymą iki menkiausių smulkmenų. Visas montavimo ir remonto medžiagas galite užsakyti kompiuteriu, ten ir patys rekuperatoriai internetu kainuoja mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *