R. Šimašius siūlys Lietuvai dalyvauti trečiąja šalimi Nukryžiuotojo byloje

pagal | 2010-01-14

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius mano, kad Lietuva turėtų nepritarti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimui drausti naudoti Nukryžiuotojo atvaizdą ir siūlys Vyriausybei savo poziciją išreikšti įstojant į bylą trečiosios šalies teisėmis. Tai padaryti mūsų šalis galės tik jei bus nuspręsta šią bylą nagrinėti Didžiojoje kolegijoje.

EŽTT priimtas sprendimas turėtų įsigalioti vasario 3 d., tačiau tikėtina, kad Italija dėl jo persvarstymo kreipsis į Didžiąją kolegiją. Šiai kolegijai nusprendus imtis svarstyti bylą, kitos valstybės narės galės kreiptis su prašymu dalyvauti šioje byloje trečiąja šalimi. Lietuvoje sprendimą dėl įstojimo į bylą priima teisingumo ir užsienio reikalų ministrai.

„Manau, kad turėtų būti labai rimtai apsvarstyta ir įvertinta, kokias pasekmes toks teismo sprendimas turėtų ateityje. Nors šiuo atveju Lietuvai jis tiesioginės įtakos neturės, tačiau suformuota praktika reikštų, kad teismas gali riboti valstybės apsisprendimo laisvę tais klausimais, kuriais ji turėtų turėti laisvą valią. Nors kiekvienoje Lietuvos mokykloje ir nėra tradicijos kabinti Nukryžiuotojo atvaizdą, tačiau sprendimas Lietuvą gali paveikti neigiamai. Visų pirma, jis gali būti plėtojamas kitose bylose dėl Nukryžiuotojo buvimo kitose viešose vietose. Kiekviena valstybė pasirenka kaip realizuoti valstybės ir bažnyčios atskyrimo principą, ir detalus šių niuansų reglamentavimas iš šalies yra nepriimtinas, o Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencija neturėtų būti taip plačiai traktuojama“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Šiandien Seimas ir užsienio reikalų ministras taip pat išreiškė politinį pritarimą palaikyti Italijos poziciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *