Pristatytas sporto enciklopedijos maketas

pagal | 2010-01-01

Kūno kultūros ir sporto departamente surengtas Lietuvos sporto enciklopedijos Mokslinės redakcinės tarybos posėdis, kuriame buvo pristatytas ilgai lauktas pirmojo Lietuvos sporto enciklopedijos (LSE) tomo maketas. O pirmasis enciklopedijos tomas skaitytojų rankas turėtų pasiekti kitų metų pirmoje pusėje. „Lietuva turi tiek puikių sporto rezultatų, kad būtų nuodėmė tinkamai jų neįvertinti neįamžinant jų sporto muziejuje, enciklopedijoje ir pan.“, – sakė LSE darbo grupės vadovas Zigmantas Motiekaitis.

Vyriausiasis enciklopedijos redaktorius prof. habil. dr. Stanislovas Stonkus, vartydamas pirmojo tomo maketą, pažymėjo, jog pradedant šį sunkų ir kruopštų darbą darbo grupės nariai buvo dideli optimistai, tikėdamiesi, jog informaciją enciklopedijai surinkti bus ganėtinai nesudėtinga bendraujant su sporto šakų federacijomis. „Iš tikrųjų teko patiems ieškoti žmonių, archyvų ir labai kruopščiai pasidarbuoti. Norėjome, kad visi žmonės, kurie yra verti, kurie įnešė indėlį į Lietuvos sportą, čia būtų. Kaip mums pasisekė, pasakysite jūs“, – kreipdamasis į redakcinę tarybą ir Lietuvos sporto vadovus, kitus svečius, sakė S.Stonkus.

Visus besidarbavusius prie pirmojo enciklopedijos tomo parengimo pasveikino ir jiems padėkojo KKSD laikinasis vadovas Ritas Vaiginas, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, LSFS gen. sekretorius Valentinas Paketūras. „Kai komanda gerai žaidžia, treneriui belieka netrukdyti. Jūs esate tokia komanda ir linkiu jums sėkmės atetyje“, – sakė R.Vaiginas.

Pirmasis enciklopedijos tomas apims A–K raides. Jį sudarys 298 bendrieji straipsniai, 1539 biografijos, 800 iliustracijų. Pirmojo tomo apimtis – 700 puslapių.

Rengiant pirmąjį enciklopedijos tomą, kartu buvo sukurta internetinė enciklopedija (www.lse.lt), kurioje visi parengti straipsniai iš karto pateikiami visuomenei. Internetinėje enciklopedijoje šiuo metu jau paskelbta daugiau kaip 2700 biografinių ir 312 bendrųjų straipsnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *