Prezidentė siūlo skatinti turizmą panaudojant garsiausių lietuvių menininkų ekspozicijas

pagal | 2010-02-06

,Lietuva turtinga pasaulinio garso menininkais. Pasiūlydami pasauliui savotišką „Meno piligrimų kelią”, į kurį būtų įtrauktos garsiausių lietuvių menininkų: Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Vytauto Kasiulio, Kazimiero Žoromskio, Kazio Varnelio ir Antano Mončio ekspozicijos, galėtume tapti dar patrauklesne turizmui šalimi. Tuo turėtų pasirūpinti turizmo plėtrą skatinančios Kultūros ir Ūkio ministerijos”, – teigė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, nusprendusi aplankyti tarptautinę dailės parodą „Vytauto Kasiulio rojaus sodai”.

Valstybės vadovės teigimu, turime unikalią galimybę susipažinti su ne visiems Lietuvoje dar pažįstamo, tačiau labai talentingo išeivijos dailininko Vytauto Kasiulio darbais. Tai, kad dailininko našlė, muziejai ir kolekcininkai paskolino parodai V. Kasiulio meno kūrinių kolekciją, pasak Prezidentės D. Grybauskaitės, yra didžiulė dovana mums visiems, neabejingiems šio garsaus Paryžiaus tapytojo kūrybai.

Vytautas Kasiulis – vienas iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulinėje meno erdvėje, tapytojo darbų yra įsigiję daugelis pasaulio šalių dailės galerijų ir privatūs kolekcininkai. Vilniaus paveikslų galerijoje eksponuojama daugiau kaip 150 šio žymaus dailininko darbų.

Prezidentė sakė tikinti, kad artimiausiu metu dailininko Vytauto Kasiulio našlės Bronės Kasiulienės geros valios ir pasiaukojimo dėka į Lietuvą grįš menininko darbai ir archyvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *