Prezidentė: Lukiškių kalėjimas – žaizda Lietuvos sostinėje – Vilniuje

pagal | 2010-01-26

„Lukiškių kalėjimas – žaizda Lietuvos sostinėje – Vilniuje. Todėl Teisingumo ministerijos parengta ir Vyriausybės patvirtinta Laisvės atėmimo vietų modernizavimo strategija, numatanti Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo ir Laisvės atėmimo vietų ligoninės iškeldinimą, turi būti įgyvendinta ne 2014 metais, kaip planuojama, o pagal galimybes anksčiau. Tai turi būti prioritetinis darbas”, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, apsilankiusi Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime ir Laisvės atėmimo vietų ligoninėje.

Prezidentė įpareigojo teisingumo ministrą Remigijų Šimašių griežčiau kontroliuoti kalėjimo ir ligoninės iškeldinimo procesą.

Apžiūrėjusi Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą ir Laisvės atėmimo vietų ligoninę, Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad dabartinė kalėjimo būklė yra pasibaisėtina, kalinių laikymo sąlygos neatitinka normų, kameros perpildytos, o daugelis patalpų – avarinės būklės. Pasak valstybės vadovės, laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų, būtina kuo greičiau pagerinti teismo laukiančių ir įkalintų asmenų buitines ir socialines sąlygas.

„Atlikę bausmę, asmenys grįžta į bendruomenę, kurioje mes gyvename ir dirbame kartu, todėl svarbu suteikti šiems žmonėms galimybę bendrauti ir socializuotis, užtikrinti bendražmogiškas gyvenimo sąlygas”, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Valstybės vadovė susipažino su Lukiškių kalėjimo sielovados darbu, kurį atlieka kalinčiųjų ir nuteistųjų iki gyvos galvos kapelionas kunigas Arūnas Peškaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *