Prezidentė: Kūryba yra tiesiausias kelias į laisvę

pagal | 2010-02-17

„Du dalykai – Laisvė ir Kūryba – yra neįkainojami, neišmatuojami, neaprėpiami. Jie būtini mūsų tautos ir piliečių bendruomenės visaverčiam buvimui pasaulyje. Būtini, kad galėtume jaustis orūs ir stiprūs”, – sakė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų pagerbimo ceremonijoje.

Šalies vadovės teigimu, mūsų šalyje kultūra būdavo puoselėjama net nutrūkus valstybingumo gijai: kildavo idėjos, telkiančios žmones žygiams į Laisvę. „Kūryba ir yra tiesiausias kelias į Laisvę”, – sakė Prezidentė.

Pasak valstybės vadovės, menas yra veidrodinis atspindys visų šio pasaulio spalvų: ir šviesių, ir tamsesnių. „Kultūringa šiuolaikiška tauta yra ta, kuri ne tik geba atpažinti taurumo apraiškas, bet ir priima karčią kritiką ir iš jos pasimoko”, – pabrėžė Prezidentė D. Grybauskaitė išreikšdama nuostatą, kad menas yra ne tam, kad būtų mėgstamas, o tam, kad atspindėtų ir keistų mus, darytų geresniais.

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad kasmet Vasario 16-oji primena tą laiką, kai mūsų Valstybė atgimė ir atsivėrė pasauliui per savo kalbą ir kultūrą. Pasak Prezidentės, pasaulio bendruomenei mes įdomūs tiek, kiek puoselėjame savitumą, kiek juo dalijamės su kitomis tautomis.

Valstybės vadovė pasveikino šių metų nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus ir padėkojo už jų svarų indėlį į nacionalinę kultūrą.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *