Premjeras susitiko su Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso tyrėjais

pagal | 2010-01-16

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius priėmė sociologą Mindaugą Degutį, politologę Ainę Ramonaitę, Pilietinės visuomenės instituto direktorių Darių Kuolį. Žinomi visuomenės veikėjai pristatė Premjerui tyrimo „Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso 2009 m.“ išvadas ir diskutavo apie galimybes bei priemones didinti Lietuvos žmonių pilietiškumą ir tokios visuomenės galias.

Kaip pažymėjo tyrėjai, pilietinės galios indekso paskirtis – nustatyti, kaip kinta Lietuvos gyventojų domėjimasis viešaisiais reikalais, pilietinis dalyvavimas bei pilietinio dalyvavimo potencialas, požiūris į turimas pilietines galias bei socialinės aplinkos palankumo pilietinei veiklai vertinimas. Toks tyrimas atliekamas jau trečius metus. Paskutinysis parodė, kad 2009 metais Lietuvos visuomenės pilietinė galia buvo stipresnė nei 2008 metais – kad daugiau Lietuvos gyventojų dalyvavo bendruomeninėse veiklose ir akcijose, o visuomenė pradėjo įžvelgti kiek mažiau grėsmių, kurios gali iškilti žmogui mūsų šalyje, jei jis inicijuoja ar aktyviai dalyvauja pilietinėse akcijose. Be to, sumažėjo gyventojų, kuriems būdinga nuostata laikytis nuošalyje, kai iškyla vietinės reikšmės problema ar visai šaliai rimta ekonominė ar politinė problema.
Premjeras pažymėjo, kad visuomenės įgalinimas, pilietinio dalyvavimo normos įtvirtinimas, realios savivaldos stiprinimas, kur vietos reikalus sprendžia pati bendruomenė ir jos išrinkti lyderiai yra labai svarbūs ir reikšmingi uždaviniai, kuriuos ši Vyriausybė yra pasiryžusi spręsti. „Atėjome su vertybinėmis nuostatomis, kad tik stipri bendruomenė ir stipri visuomenė gali sukurti stiprią valstybę. Tokių vertybinių nuostatų ir laikomės. Tuo keliu nuosekliai ir einame“, – pažymėjo Premjeras.
Susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad šiandieniniame Lietuvos viešajame gyvenime trūksta moraliai jautrių, patriotines ir tautines ambicijas keliančių nacionalinių projektų, stokojama pergalių patriotizmo bei veikimo, pagrįsto kilniu principu – darom kartu, nes darom dėl Lietuvos.
Apibendrindamas turiningą diskusiją Premjeras A. Kubilius pasidžiaugė, kad po truputį Lietuvos žmonės ima daugiau pasitikėti savo jėgomis, dažniau dalyvauja pilietinėje veikloje, bendruomeninėse akcijose, talkose, realiai įsitikina savo kaip piliečių galia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *