Premjeras Andrius Kubilius: pirmą kartą nepriklausomybės laikotarpiu Vyriausybė ir Prezidentė tariasi dėl esminių strateginių tikslų

pagal | 2010-01-19

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu Lietuvos radijui apie susitikimą su Prezidente ir pristatytus Vyriausybės darbo prioritetus. Svarbiausi darbai, pasak Premjero, yra finansinis stabilumas ir planai įsivesti eurą, antra, nedarbas, darbo vietų kūrimas ir ekonomikos skatinimas, trečia, svarbiausios struktūrinės permainos srityse, kuriose išleidžiama daugiausia mokesčių mokėtojų pinigų, ketvirta, energingesnė, efektyvesnė ir labiau konsoliduota kova su korupcija, galiausiai, ilgalaikės Lietuvos vizijos „Lietuva 2020 metais“ kūrimas.

Apie Prezidentės išsakytą poziciją, jog Vyriausybė turi kuo greičiau paruošti pensijų kompensavimo mechanizmą – Seimas yra pavedęs Vyriausybei iki liepos 1 d., bet svarbu visų pirma sulaukti aiškesnių ekonomikos įvertinimų ir prognozių.
Apie Darbo forumą – jau praėjusią savaitę prasidėjo diskusijos. Trys sritys, kuriose bus dirbama sprendžiant nedarbo problemą – kaip padėti verslui kurti darbo vietas ir išsaugoti esamas, kaip pagerinti verslo sąlygas ir trečia, kaip padėti žmonėms, kurie jau neteko darbo.
Apie Saulėlydžio projektą – pasak Premjero, Vyriausybė siekia įgyvendinti rimtą reformą, kurios tik viena iš dalių yra valdininkų skaičiaus mažinimas. Svarbiau yra tai, jog pirmą kartą per 20 nepriklausomybės metų Vyriausybė ir Prezidentas tariasi dėl svarbiausių strateginių tikslų einamiesiems metams, siekiant realių permainų valstybės valdymo sistemoje. Nuo čia prasideda strateginis planavimas, naujoji viešoji vadyba.
Apie įtampą tarp Prezidentės ir užsienio reikalų ministro – bet kuris ministras turi turėti Prezidento ir Premjero pasitikėjimą, jei pasitikėjimo pritrūksta, mes esame pasiruošę pirmiausia viską daryti, kad šį pasitikėjimą atstatytume, taip pat reikia aiškiai žinoti, kodėl trūksta tokio pasitikėjimo.
Apie Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kad jos pažeistų nepriklausomo transliuotojo nepriklausomumą. Pasak Premjero, dabartinės problemos, kad nepriklausomo transliuotojo administracija nesugeba tvarkytis su finansais ir tai kelia grėsmę normaliam nepriklausomo transliuotojo egzistavimui, sprendimas yra stiprinti administracijos ir tarybos atsakomybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *