Pramogos vandenlentėmis – vienas saugiausių ekstremalių sportinių užsiėmimų

pagal | 2019-10-30

vandenlenčių parkas

Pramogos vandenlentėmis sparčiai populiarėja tarp įvairaus amžiaus žmonių. Tiesa, yra tokių, kurie negirdėjo apie pastarąją, tačiau dauguma išbando ir, „suvirškinę“ įspūdžius, supranta, jog norės tuo užsiimti dar ir dar. Tokią galimybę visų pirma suteikia tinkamai išvystyta infrastruktūra. Vandenlenčių parkai plačiai ir gausiai pasklidę po Lietuvos teritoriją, tad pramoga galima užsiimti ir ekspromtu, tam nebūtina sukarti kelių šimtų kilometrų.

Pramogos vandenlentėmis patrauklios dar ir dėl to, jog nėra reiklios: tokie gali būti nebent patys žmonės. Skirtingai nei kitose vandens sporto šakose, nereikia „gaudyti“ tinkamų oro sąlygų. Čia nereikia bangų ar vėjo, užtenka, jog nežaibaitų. Užkietėję šio sporto fanatikai skrieti vandenlente gali ir pliaupiant lietui, mėgėjai, aišku, ieško didesnio komforto ir į oro sąlygas atsižvelgia labiau. Jei prognozuojamas karštas, saulėtas savaitgalis, tikėtina, jog dažnas vandenlenčių parkas bus sausakimšas.

Ruošiantis išbandyti šią pramogą, užtenka su savimi pasiimti maudymuisi skirtą aprangą bei rankšluostį. Reikiamas inventorius (lenta, šalmas, hidrokostiumas, liemenė) išnuomojamas už nustatytą mokestį. Aišku, tie, kuriems vandenlentės nėra vienkartinė pramoga, įsigyja nuosavą reikalingų daiktų komplektą ir netgi įsigyja abonementą, leidžiantį pramogauti pigiau.

Nusprendę užsiimti vandenlenčių sportu profesionaliau, gali tikėtis greitai pamatyti progresą: sportas nėra sudėtingas, tad perprasti šio subtilybes nėra sudėtinga. Dažniausiai jau per patį pirmą kartą atsistojama ant lentos: kabelis traukia tolygiai, tad ypatingų pastangų ar akrobatiškumo nereikia. Tiesa, pamačius, kaip viskas puikiai sekasi, persistengti nereikėtų. Pirmajai pažinčiais su vandenlentėmis pilnai užtenka 20 minučių (kad ir kaip bebūtų sunku susivaldyti nuo ilgesnio čiuožimo). Daugelyje parkų galima rasti informacinius lankstinukus, pristatančius triukus, rekomenduojamus pradinukui, vidutiniokui bei pažengusiajam.

Neabejotinai svarbu ir faktas, jog pramogos vandenlentėmis vadinamos vienu iš saugiausių ekstremalių sportų. Saugumą užtikrina ne tik sporto specifika, bet ir kiekviename vandenlenčių parke esantys instruktoriai, pasiruošę ne tik supažindinti su užsiėmimo subtilybėmis, bet ir padėti susidūrus su tam tikrais sunkumais. Vadinasi, mamos neturėtų nerimauti, kai jų vaikai pareiškią einą pasilinksminti ant lentos.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *