Po diskusijų apie bendrą Baltijos–Šiaurės šalių regiono viziją – draugiškos slidinėjimo varžybos

pagal | 2010-01-22

Premjeras Andrius Kubilius dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų neformaliame susitikime Mežotnės pilyje Bauskės apskrityje (Latvijos Respublika). BMT Ministrų Pirmininkų susitikimo metu buvo diskutuojama šiomis pagrindinėmis temomis: apie Baltijos–Šiaurės šalių strateginio bendradarbiavimo vystymo galimybes, ekonomikos stabilizavimą ir Baltijos šalių konkurencingumo stiprinimą, Baltijos šalių saugumą, akcentuojant energetinį saugumą ir aplinkos apsaugos sritis. Taip pat buvo pristatyta naujoji NATO strateginė koncepcija.

Po išsamių diskusijų su ekspertais, bendrų konsultacijų bei pokalbių su Latvijos Premjeru Valdžiu Dombrovskiu, Estijos Ministru Pirmininku Andrusu Ansipu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius spaudos konferencijos metu išreiškė bendrą trijų Baltijos valstybių Premjerų poziciją dėl krizės suvaldymo. „Šis Ministrų Pirmininkų neformalus susitikimas parodė, kad krizės suvaldymo uždaviniai mūsų šalyse praktiškai baigti. Galime pereiti prie ilgalaikio strateginio planavimo ir susitarti dėl esminių Baltijos–Šiaurės šalių regiono vizijos iki 2020 metų iššūkių sprendimų“, – sakė Premjeras A. Kubilius.
Kaip pažymėjo Premjeras A. Kubilius, artimiausiais metais didžiausias Baltijos šalių iššūkis bus kova su nedarbu, o ilgalaikėje perspektyvoje visos trys Baltijos šalys sieks kuo gilesnės integracijos į Baltijos–Šiaurės šalių regioną. Pasak Premjero, Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendradarbiavimas kovojant su krize, siekiant įveikti jos padarinius, buvo perspektyvus ir naudingas, o vykdytos finansinės, socialinės, ekonominės priemonės praktiškai identiškos. Aptartos galimybės ieškoti naujų bendradarbiavimo formų ir galimybių sprendžiant skaudžias nedarbo problemas, keičiantis informacija, vykdant struktūrines reformas. Kaip teigiamas pavyzdys trišalio susitikimo metu buvo pažymėti pasiekimai ir intensyvus bendradarbiavimas energetikos, transporto srityse. Tai, pasak Premjerų, rodo, kad Baltijos šalys sugeba spręsti svarbius klausimus kartu. Visi Premjerai vieningai pakvietė Baltijos šalių žmones į ateitį žiūrėti optimistiškiau.
BMT neformalus Ministrų Pirmininkų susitikimas Mežotnės pilyje baigėsi Lietuvos, Latvijos ir Estijos Premjerų draugiškomis slidinėjimo varžybomis pilies parke.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *