PLEČIAMAS VALDOVŲ RŪMŲ MUZIEJAUS PARTNERIŲ TINKLAS

pagal | 2010-01-21

Nuo 2009 m. sausio 1 d. veikiantis Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai toliau plečia savo veiklą ir užmezga naujus ryšius su kultūros įstaigomis, verslo struktūromis, visuomeninėmis organizacijomis. 2010 m. sausio 15 d. buvo pasirašyta penkerių metų bendradarbiavimo sutartis su UAB „BTA DRAUDIMU“ bei ketinimų protokolas su žurnalistu ir kolekcininku Viliumi Kavaliausku dėl ilgalaikės valstybinių apdovanojimų parodos „Lietuvos didvyriai – Vyčio Kryžiaus kavalieriai (1918–1940)“ surengimo atkuriamuose Valdovų rūmuose.

Valdovų rūmų muziejus vykdo Lietuvos Respublikos įstatymų apibrėžtas funkcijas ir siekia tapti moderniu istorinės kultūros centru. Todėl palaikomi ir plečiami partnerystės ryšiai su įvairiomis Lietuvos bei užsienio muziejinėmis ir kitomis biudžetinėmis bei visuomeninėmis kultūros organizacijomis. Per 2009 metus buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos dailės muziejumi, Krokuvos Vavelio karališkąja pilimi (Lenkija), Varšuvos karališkąja pilimi (Lenkija), Gardino valstybiniu istorijos ir archeologijos muziejumi (Baltarusija), VšĮ Pilių tyrimo centru „Lietuvos pilys“.
Valdovų rūmų muziejaus ir kitų kultūros įstaigų muziejinė veikla, visų pirma, tarptautinių parodų rengimas būtų neįmanomas be verslo organizacijų paramos. Svarbią šios veiklos dalį sudaro iš užsienio į Lietuvą laikinai eksponuoti gabenamų ypatingos reikšmės muziejinių vertybių saugumo užtikrinimas. Jau keletą metų tokią veiklą vykdo UAB „BTA DRAUDIMAS“, taip svariai prisidėdama prie Lietuvos kultūros rėmimo. 2009 m. ši įmonė sudarė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos dailės muziejumi, apdraudė mūsų šaliai reikšmingas parodas „Spalvų ir garsų dialogai: M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, „Pirosmani“, „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“. „BTA DRAUDIMAS“ taip pat iš dalies rėmė ir kitas Lietuvos dailės muziejaus drauge su Valdovų rūmų muziejumi ir kitais partneriais surengtas Lietuvos tūkstantmečio programos tarptautines parodas, tarp jų ir ypatingo lankytojų dėmesio sulaukusią ekspoziciją „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“. 2010 m. sausio 15 d. UAB „BTA DRAUDIMAS“, atstovaujama generalinio direktoriaus Tadeušo Podvorskio ir valdybos nario Igno Pankos, pasirašė penkerių metų sutartį ir su Valdovų rūmų muziejumi, kuriam atstovavo direktorius dr. Vydas Dolinskas. UAB „BTA DRAUDIMAS“ įsipareigojo savo lėšomis kasmet visiškai apdrausti po vieną Valdovų rūmų muziejaus rengiamą tarptautinę parodą, o kitų tarptautinių parodų eksponatus drausti lengvatiniais tarifais. Reikia pabrėžti, kad „BTA DRAUDIMAS“, tapęs Valdovų rūmų muziejaus oficialiu rėmėju, svariai prisideda prie Lietuvos istorijos bei kultūros puoselėjimo.
2010 m. sausio 10 d. Valdovų rūmų muziejus taip pat pasirašė ketinimų protokolą su žinomu Lietuvos žurnalistu ir kolekcininku V. Kavaliausku. Šiuo dokumentu įsipareigojama atkuriamuose Valdovų rūmuose įrengti V. Kavaliausko kolekcijos pagrindu suformuotą ilgalaikę valstybinių apdovanojimų parodą „Lietuvos didvyriai – Vyčio Kryžiaus kavalieriai (1918–1940)“. Protokolą pasirašiusios šalys taip siekia pagerbti 1918–1920 m. Lietuvos nepriklausomybę kūrusius savanorius ir iki 1940 m. mūsų šalies valstybingumą stiprinusius asmenis, prisidėti prie visuomenės istorinės atminties formavimo, istorijos ir šiandienos sąsajų glaudinimo.
Valdovų rūmų muziejus artimiausiu metu planuoja pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su visuomenine organizacija Valdovų rūmų paramos fondu, kuris nuo 2000 m. finansiškai ir kitais būdais remia Valdovų rūmų atkūrimo idėją. Sutartimis bus apibrėžiami ir platūs Valdovų rūmų muziejaus tarpinstituciniai ryšiai su rezidencinio pobūdžio ir kitais muziejais bei kultūros įstaigomis Lietuvoje ir užsienyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *