Personalo atrankos paslaugos

pagal | 2020-09-28

Kiekvienas darbdavys dažniau ar rečiau susiduria su darbuotojų paieška ir jų atranka. Mažesnėms įmonėms tai tikriausiai retesnė praktika, tačiau vidutinėms ir didelėms įmonėms, personalo atranka yra itin dažnas dalykas.

Priklausomai nuo įmonės dydžio ir turimų žmogiškųjų išteklių naujų darbuotojų paieška kartais sukelia nemažai streso ir atima nemažai laiko. Didesnės įmonės paprastai savo struktūroje turi veikiantį atskirą personalo skyrių, kuris rūpinasi personalo paieška ir vykdo atrankas. Tačiau nepaisant to, atsakinga darbuotojų atranka pradiniame etape turi šimtus kandidatų, o etapų būna kartais ne vienas ir ne du.

Negana to, įmonės išgyvena įvairius gyvavimo ciklus, įmonės plėtrą, taip pat darbuotojų kaitą. Kiekvienas etapas reikalauja ne tik naujos darbo jėgos, tačiau jos paieškai reikalingi jau esamų darbuotojų papildomi darbo resursai. Vien tik peržiūrėti visus atsiųstus kandidatų gyvenimo aprašymus gali tekti skirti visą pusdienį ar net dieną. O tuo tarpu reikia nudirbti ir kitus einamuosius dienos darbus, pasirūpinti savo tiesioginėmis pareigomis, padėti dirbantiesiems įmonės darbuotojams.

Taigi, personalo atrankos paslauga yra be galo reikalinga, o kai kurioms įmonėms ji – tikras išsigelbėjimas. Šias paslaugas paprastai teikia personalo atrankų bei įdarbinimo agentūros, kurios gali pilnai arba dalinai vykdyti darbuotojų atrankas. Tai reiškia, kad gali atlikti patį pradinį atsiųstų gyvenimo aprašymų filtravimą, vadovaujantis pateiktais darbdavio kriterijais.

Kitu atveju personalo atrankos paslaugas teikianti agentūra drauge su darbdaviu aptaria atrinktų kandidatų kandidatūras ir vykdo antrąjį etapą. Tokiu būdu darbdaviui tenka tik galutinis sprendimas iš pačių geriausių kandidatų. Arba, priklausomai nuo poreikių, jau antrasis etapas paliekamas darbdaviui. Šiuo atveju tai būtų tarsi sanitarinis darbas, kurio metu yra išgryninami visiškai arba iš dalies reikalavimus atitinkantys kandidatai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *