Pasaulio čempionatas Lietuvoje pusei Žuvėdros šokėjų bus paskutinis

pagal | 2011-11-28

Gruodžio 3 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiantis Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionatas pusei pirmosios „Žuvėdros“ komandos šokėjų bus paskutinis. Po šio čempionato, kuriame „Žuvėdra“ tikisi septintą kartą tapti pasaulio čempionais, daugelis šokėjų iš kolektyvo pasitrauks dėl amžiaus, darbų ar šeimos. Laisvas vietas geriausioje Lietuvos ir viename tituluočiausių pasaulio šokių kolektyvų užims pažangiausi antrosios „Žuvėdros“ komandos šokėjai.
„Manau, kad atėjo tas momentas, kai reikia pradėti galvoti apie kitus dalykus, užleisti savo vietą kitiems, jaunesniems šokėjams, kurie turi daugiau ambicijų, jaunatviško veržlumo. Kai tu pakankamai daug metų gyveni tuo pačiu rimtu, nebėra to beprotiško azarto, niekad negęstančios ugnelės akyse“, – sako žinomas „Žuvėdros“ šokėjas Tadas Rimgaila, kuris su kolektyvu praleido 5 metus.

Pasak kolektyvą paliekančių šokėjų, visi čempionatai yra vienodai svarbūs ir visuose siekiama aukščiausių įvertinimų. Tiesa, šokėjai prisipažįsta, jog artėjantis čempionatas skirsis tuo, jog neabejotinai bus jautresnis. Visgi, išeinantys žinos, jog tai paskutinis jų, kaip „Žuvėdros“ šokėjų, pasirodymas ant parketo.
„Kai prisijungiau prie kolektyvo, mano pirmas čempionatas taip pat buvo Lietuvoje. Tai buvo labai gražus pasisveikinimas namų šokių aikštelėje, o dabar, manau, bus labai gražus atsisveikinimas, – šypsosi T. Rimgaila. – Kiekvienas turėtų pereiti „Žuvėdros“ mokyklą, kuri parodo, kas yra sunkus ir juodas darbas, bet tuo pačiu atskleidžia ir gerąją pusę, kuomet tau ploja tūkstantinės minios.“

Pasak „Žuvėdros“ komandos atstovės Jūros Laivytės, dar nėra aišku, kurie antrosios komandos šokėjai pakeis išeinančius. Gali būti, jog naujasis „Žuvėdros“ pirmosios komandos sąstatas paaiškės tik po naujų metų, kuomet pasibaigs visi suplanuoti pasirodymai. Tačiau jau dabar aišku, jog kolektyvo vadovams lengva nebus.

„Būna sunku, kai šokių kolektyvą palieka didelė jo branduolio dalis. Tuomet reikia nemažai laiko, kad į komandą visiškai įsilietų nauji nariai, o senieji – priprastų prie naujų. Tai yra sunkus ir ilgas darbas, reikalaujantis nemažai kantrybės. Iš dalies antroji „Žuvėdros“ komanda ir buvo kuriama tam, kad jos nariai, esant poreikiui, galėtų pereiti į pirmąją komandą. Labai svarbu, jog į tokį stiprų kolektyvą ateitų puikiai ne tik poroje, bet ir dideliame kolektyve šokantys šokėjai“, – aiškina J. Laivytė.

Tuo tarpu T. Rimgaila išeinančių šokėjų įpėdiniams linki, kad niekada nepritrūktų entuziazmo siekti aukščiausio įvertinimo ir visada įsiklausyti į tai, ką sako vadovė. „Reikia pasikliauti vadove ir būti ambicingam tiek, kad visada norėtum būti geriausias Europoje ir pasaulyje“, – teigia T. Rimgaila, kurio artimiausias tikslas – iš Vilniaus „Siemens“ arenos išeiti aukštai pakėlus galvą su aukso medaliu po kaklu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *