Paroda ,,Gamta, žmogus ir jo sveikata“

pagal | 2010-01-09

Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija kartu su Akmenės rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija pristato bendrijos nario Jono Eskio piešinių parodą ,,Gamta, žmogus ir jo sveikata“. Parodos atidarymas vyks Sveikatos apsaugos ministerijoje sausio 11 d. 11 val. III aukšte. Paroda veiks iki vasario 15 d.

Tai jau trečioji J. Eskio darbų paroda. Paroda skirta Pasaulinei ligonių dienai, kuri minima vasario 11 d. Pasaulinę ligonių dieną 1992 m. įsteigė popiežius Jonas Paulius II. Įsteigimo dokumente Jonas Paulius II įvardijo tokius Pasaulinės ligonių dienos tikslus: atkreipti dėmesį į būtinybę pagerinti ligonių priežiūrą, padėti patiems ligoniams žmogiškai ir ypač krikščioniškai suvokti kančios prasmę, paskatinti savanorišką darbą, priminti moralinės ir dvasinės medicinos srities darbuotojų formacijos svarbą.

Asociacija LIETUVOS SUTRIKUSIOS PSICHIKOS ŽMONIŲ GLOBOS BENDRIJA įregistruota 1997 metais. Pagrindinis mūsų tikslas – atstovauti asmenims, turintiems psichikos negalią, siekti jiems kokybiško gydymo ir pilnaverčio gyvenimo, plečiant psichosocialinės ir socialinės reabilitacijos, užimtumo bei nestacionarios globos paslaugas bendruomenėje. 2008 m. asociacija jungė virš 2740 narių, iš kurių – 2222 psichikos neįgalieji.

Bendrija 48 savivaldybėse yra įsteigusi 55 savo skyrius, iš jų – 37 asocijuoti nariai, 18 filialų.
Vienas iš skyrių – AKMENĖS rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija – kuris buvo įkurtas 2002 m. birželio mėn., jungia 48 narius. 2000 m. kartu su Akmenės psichikos sveikatos centru buvo įkurtas užimtumo kambarys. Jame yra teikiamos: informavimo, konsultavimo ir atstovavimo paslaugos, socialinio ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, palaikymo bei atkūrimo ir savipagalbos grupių paslaugos, motyvacijos dirbti ir įsigyti išsilavinimą paslaugos, neįgaliųjų užimtumas amatais įvairiuose būreliuose, lavinami meniniai ir sportiniai gebėjimai.
2009 m. mūsų asociacija išleido kalendorių, kuris buvo iliustruotas Akmenės skyriaus nario Jono Eskio paveikslais. Jo piešiniai 2009 m. buvo eksponuojami Šiaulių filharmonijoje, VšĮ Šiaulių apskrities psichiatrijos ligoninėje, Šiaulių apskrities viršininko administracijoje.
Parodoje ,,GAMTA, ŽMOGUS IR JO SVEIKATA“ pristatoma 17 Jono Eskio 2009 m. pieštų paveikslų. Jonas džiaugiasi, kad jo piešti paveikslai pristatomi visuomenei, o tai jį skatina kūrybai ir prasmingai veiklai.
Menas – kaip viena seniausių žmogaus kūrybinės, emocinės, jausmų ir minčių saviraiškos priemonių, leidžia atskleisti suvokiamą ir nesuvokiamą žmogaus vidinę ir išorinę realybę. Šiuo požiūriu, menas tampa labai dėkinga erdve psichoterapiniams tikslams įgyvendinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *