Nuo šiol pavyzdiniai uždarosios akcinės bendrovės ir individualios įmonės steigimo dokumentai dar paprastesni

pagal | 2010-01-27

Uždarųjų akcinių bendrovių (UAB) ir individualių įmonių (IĮ) steigimo dokumentai tapo dar paprastesni, kai praėjusią savaitę įsigaliojo ūkio ministro įsakymai, kuriais pakeisti UAB ir IĮ steigimo dokumentai.

Nuo šiol pavyzdiniuose UAB ir IĮ steigimo dokumentuose nebereikės nurodyti buveinės. Keičiant UAB ar IĮ buveinę nebereikės keisti UAB įstatų ar IĮ nuostatų, pakaks apie tai pranešti Juridinių asmenų registro tvarkytojui ir pateikti nustatytus dokumentus.

Pasak ūkio viceministro Rimanto Žyliaus, šie pakeitimai dar labiau mažina verslui tenkančią administracinę naštą ir iš dalies prisideda prie verslumo skatinimo.

Artimiausiu metu IĮ ir UAB, kai ją steigia vienas asmuo, steigimo dokumentų taip pat nebereikės tvirtinti notariškai, jeigu steigiamos IĮ ar UAB steigimo dokumentai atitiks pavyzdinius IĮ ir UAB steigimo dokumentus. Ši tvarka įsigalios Juridinių asmenų registro tvarkytojui įdiegus informacinę sistemą, sudarysiančią galimybę IĮ ir UAB steigimo dokumentus teikti elektroniniu būdu.

Pakeistus pavyzdinius UAB ir IĮ steigimo dokumentus bei jų pildymo rekomendacijas galima rasti Ūkio ministerijos interneto svetainėje, adresu www.ukmin.lt, skirsnyje „Įmonių teisė“.

Pavyzdiniai UAB ir IĮ steigimo dokumentai pakeisti atsižvelgus į šiais metais įsigaliojusius Civilinio kodekso, Akcinių bendrovių įstatymo, taip pat Individualių įmonių įstatymo pakeitimus.

Juridinių asmenų registro duomenimis, šiandien Lietuvoje yra įregistruota apie 76 tūkst. uždarųjų akcinių bendrovių ir apie 60 tūkst. individualių įmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *