D. Kreivys prašo Generalinės prokuratūros pradėti tyrimą dėl „Sodros“ kompiuterių

pagal | 2010-01-27

Ūkio ministras Dainius Kreivys šiandien kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų ir viešojo intereso gynimo, Valstybinio socialinio draudimo fondui valdybai (VSDFV) neskelbiamų derybų būdu už beveik 3,9 mln. litų įsigyjant kompiuterių.

Ūkio ministras prašo pradėti ikiteisminį tyrimą, siekiant nustatyti, ar VSDFV viešųjų pirkimų komisijos nariai nepadarė nusikalstamų veikų, nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir jiems suteiktais įgaliojimais. Ministras taip pat prašo ištirti, ar korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų nepadarė ir pirkime dalyvavę tretieji asmenys.

2008 m. VSDFV neskelbiamų derybų būdu už beveik 3,9 mln. litų įsigijo daugiau nei 1000 kompiuterių. D. Kreivio rašte prokuratūrai teigiama, jog analogiškos komplektacijos kompiuterius tuo metu buvo galima įsigyti už ženkliai mažesnę – 2,6-2,8 mln. litų – sumą, todėl valstybei padaryta milijoną litų viršijanti žala.

„Laikai, kai organizuojant pirkimus buvo galima pasislėpti po kolektyvinės atsakomybės skraiste, baigėsi. Atsakyti turės ir vadai, ir eiliniai vykdytojai. Sieksiu, kad būtų reali, adekvati padarytai žalai, atsakomybė, o pirkimus nesąžiningu būdu vykdę asmenys atlygintų žalą iš savo kišenės“, — trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė D. Kreivys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *