Neatrastų talentų festivalis 2011

pagal | 2011-05-26

Birželio 1 dieną, 18 val. sporto, pramogų ir verslo centre Forum Palace Vilniuje (Konstitucijos pr. 26) pirmą kartą rengiamas „Neatrastų talentų festivalis“, kuriame kartu su kitų vaikų bei jaunimo sceniniais gabumais skleisis ir specialių poreikių bei negalią turinčių vaikų talentai. Renginį organizuojantys moterų klubas „MOTORY“ ir asociacija „Mes greta“ pagrindiniu iniciatyvos motyvu įvardija siekį integruoti specialių poreikių vaikus ir jaunuolius į visuomenę bei parodyti jai, kad ir vaikai su negalia turi išskirtinių gebėjimų.

„Mes gyvename visuomenėje, kurioje žmonės yra skirstomi į sveikus ir nesveikus, į normalius ir nenormalius ir pan. Šis skirstymas yra ideologinė klišė, iškreipianti tikrovę, uždaranti mus siauros vartotojiškos sąmonės aptvare. Mūsų organizacijos siekia padėti žmonėms – tiek jauniems, tiek brandaus amžiaus – pažvelgti į žmogaus tikrovę atviromis akimis ir pamatyti asmenybės pilnatvę net tada, kai ji slepiasi po neįgalimo raiška“, – teigia Elena Masalskienė, klubo „MOTORY“ prezidentė. Ji pabrėžia, kad šiuo renginiu pirmiausia siekiama padėti specialiuosius poreikius turintiems vaikams bei jaunuoliams ugdyti savo socialinius įgūdžius, formuoti asmenybės unikalumą ir atskleisti šių jaunų žmonių talento galias ir tuo pačiu patirti visiems mums bendrą kūrybos džiaugsmą.

Jauniausiai festivalio dalyvei vos 4 metukai, vyriausiajam – 22 -eji. Vaikai festivalio scenoje šoks, dainiuos, muzikuos bei demonstruos aibę kitų savo talentų. Dalyvių, kurių iš viso yra net 40, gabumus vertins komisija. Komisijos pirmininkė –Tarptautinio menų festivalio „Slavianskij bazar“ atstovė Lietuvoje, fotomenininkė Jurga Anusauskienė. Komisijos nariai: smuikininkas, tarptautinių konkursų laureatas Martynas Švegžda fon Bekkeris, dainininkas Tomas Augulis, Mykolo Romerio universiteto choreografė Dalia Maskoliūnienė ir dainininkė Giedrė Balutytė.

Po konkurso visiems dalyviams bus įteikti apdovanojimai, diplomai, padėkos raštai. Nugalėtojai bus apdovanoti kelione į Stokholmą (Švedija), kur rugsėjo 18 dieną vyksiančiame tarptautiniame festivalyje „Baltijos šalių dienos“ atstovaus Lietuvai. „Tikimės, kad šios talentų varžytuvės taps įkvėpianti paskata būsimiems ateities konkursams, kuriuose atsiskleis vis nauji mūsų vaikučių ir jaunimo talentai“, – neabejoja renginio viena organizatorių E. Maslauskienė, tikindama, kad bet kokiomis aplinkybėmis sieks, jog „Neatrastų talentų festivalis“ taptų tradicinis, kasmetinis renginys, ateityje galbūt išplėtęs savo idėjos geografiją ne tik Lietuvos ribose.

„Neatrastų talentų festivalį“ Vilniuje patikėta vesti laidų vedėjai Angelei Kiliuvienei ir aktoriui Dariui Rakauskui. Renginį atidarys dainininkė Evelina Anusauksaitė.

Renginys vyks birželio 1 dieną, trečiadienį, 18 val. sporto, pramogų ir verslo centre „Forum Palace“ , Konstitucijos pr. 26, Vilniuje.

Festivalio globėjas – Vilniaus miesto savivaldybė;
Mecenatas – Lietuvos respublikos Seimo narys, Ekonomikos komiteto narys Valdemaras Valkiūnas;
Informacinis rėmėjas – Delfi žinios;
Rėmėjai: UAB „Eurokom“, UAB „Optimum Solution“, UAB „Teksaira“, G.Bogdanskienės vaisingumo centras, UAB „Matsuda“, UPCODE – renginiai Lietuvoje, UAB „Mažoji ragainė“, UAB „PIANO LT“, UAB „Miranda design solutions“, AD REM movers, UAB „Ober-Haus” Nekilnojamas turtas, UAB Leidykla VAGA, UAB RIC CREATING.

Renginio organizatoriai:

Asociacija „Mes greta“ – savanoriška visuomeninė organizacija, vienijanti šeimas turinčias vaikų ir /ar jaunuolių su padidintu aktyvumu, dėmesio, bendravimo sunkumais ir emociniais sutrikimais, Asociacija jungia 50 šeimų. Pirmininkė Virginija Karalienė.

Moterų klubas MOTORY vienija energingas, veiklias moteris, kurios nusiteikusios dirbti su rimtais socialiniais projektais. Prezidentė – Elena Masalskienė. Dar neįsikurus klubui, Elena dalyvavo Vyrų aukcione, kur drauge su Merūnu parėmė Gudkaimio kaimo gyventojus. Antras didelis projektas dabartinis „Neatrastų talentų festivalis“.

Kontaktinis asmuo:
Elena Masalskienė
Moterų klubo „Motory“ Prezidentė
Mob. 868604554, Elena.motory@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *