Naujieji VSAT automobiliai padės užtikrinti geresnę ES išorinių sienų apsaugą

pagal | 2010-01-15

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis šiandien dalyvavo naujų transporto priemonių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rinktinėms perdavimo renginyje. „Tikiuosi, kad šios transporto priemonės, įsigytos už Išorės sienų fondo lėšas, rinktinėms padės užtikrinti patikimą pasienio apsaugą ir sklandų Specialiosios tranzito schemos funkcionavimą. Lietuva atlieka labai svarbią misiją – mums patikėta saugoti išorinę Europos Sąjungos sieną. Tam reikia nemažų investicijų transportui, įrangai, personalo parengimui. Labai svarbu, kad su nelengva užduotimi nesame palikti vieni – Išorės sienų fondas kasmet skiria milijonus eurų, kad bendrijos piliečiai jaustųsi saugūs“, – teigia ministras R. Palaitis.

Iš viso VSAT prie VRM pradėjo naudoti naujų transporto priemonių už 5 mln. 621 tūkst. Lt. Viešojo pirkimo konkurso būdu už 1 mln. 46 tūkst. litų iš UAB „Tokvila“ įsigyta 15 dviejų tipų lengvųjų automobilių „Toyota Avensis“ – universalų ir sedanų. Pasieniečių transporto priemonių parką taip pat papildys 12 mikroautobusų: penkis „Volkswgen Crafter“ už 641 tūkst. litų VSAT prie VRM įsigijo iš UAB „Moller auto“, septynis „Mercedes Benz Vito“ už 756 tūkst. litų – iš UAB „Silberauto“. Iš viešojo pirkimo konkursą laimėjusios UAB „Fakto autocentras“ už 1 mln. 740 tūkst. litų įsigyta tarnyboje jau pasiteisinusių 15 lengvųjų visureigių „Nissan Patrol“. UAB „Bivakas“ pasieniečiams už beveik 200 tūkst. litų pateikė keturis keturračius motociklus „Arctic Cat“ bei specialias, jiems gabenti pritaikytas, priekabas. Iš UAB „Sostena“ už 1 mln. 284 tūkst. litų taip pat įsigyta 20 keturiais ratais varomų automobilių „Renault Koles Expression 2.0“, kurie pasieniečiams bus perduoti vėliau. Visos šios transporto priemonės atiteks VSAT prie VRM padaliniams, saugantiems Europos Sąjungos (ES) išorines sienas – Vilniaus, Varėnos, Lazdijų, Pagėgių ir Pakrančių apsaugos rinktinėms. Iš viso Lietuvos pasieniečiai pagal 2007–2013 m. Išorės sienų fondo programą įvairioms priemonėms gaus 54 mln. eurų.

Išorės sienų fondo tikslas – padėti veiksmingai organizuoti išorės sienų patikrinimus ir priežiūrą, veiksmingai valdyti žmonių srautus prie išorės sienų, užtikrinti, kad ES pasieniečiai vienodai taikytų sienų kirtimą reglamentuojančias teisės nuostatas, gerinti valstybių narių konsulinių įstaigų trečiosiose šalyse veiklą, skirtą trečiųjų šalių piliečių srautams valdyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *