Naujieji radijo ryšio terminalai palengvins dar kelių tūkstančių pareigūnų darbą

pagal | 2010-01-18

Šiuo metu baigiami įgyvendinti du Europos Sąjungos Išorės sienų fondo ir šio fondo dalies „Specialioji tranzito schema“ 2007 m. programos lėšomis finansuojami projektai „Radijo ryšio terminalų įsigijimas“, kuriuos vykdant Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) įsigijo 2 tūkst. SEPURA radijo ryšio terminalų už daugiau kaip 6,3 mln. Lt.

„2006 m. iš Šengeno priemonės programos Lietuvai buvo skirta net 94,5 mln. litų mobiliojo skaitmeninio radijo ryšio sistemai sukurti ir informacinių tinklų infrastruktūrai plėtoti prie ES išorinių sienų. Už šias lėšas buvo įdiegtas skaitmeninis radijo tinklas, įrengta per 200 bazinių radijo stočių ir įsigyta 6 tūkst. nešiojamųjų, automobilinių ir stacionarių radijo terminalų. Tačiau esamas terminalų kiekis netenkino policijos ir pasienio poreikių, todėl už Išorės sienų fondo lėšas įsigyti dar 2 tūkst. terminalų labai palengvins pareigūnų darbą“, – sako vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Naujieji radijo ryšio terminalai bus išdalyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie VRM rinktinėms, policijos komisariatams, esantiems ne tik prie išorinių sienų, bet ir šalies viduje. Dalį jų gaus Viešojo saugumo tarnyba prie VRM, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba prie VRM bei Informatikos ir ryšių departamentas prie VRM. Kartu bus įsigyta ir terminalams reikalinga programinė įranga bei mokymai. Radijo ryšio terminalai padės užtikrinti ne tik geresnę Europos Sąjungos (ES) išorės sienų apsaugą, bet ir viešąją tvarką bei saugumą šalies viduje, taip pat užtikrinti sklandesnį kiekvienos viešąjį saugumą užtikrinančios tarnybos darbą ir bendradarbiavimą tarp jų.

Pareigūnai jau įvertino naujųjų radijo terminalų privalumus. Naujieji radijo ryšio terminalai patogūs, funkcionalūs ir lengvi, kurių pagrindinis privalumas – saugus ir patikimas ryšys. Tačiau tai nėra tiesiog radijo stotelė, atliekanti ryšio palaikymo funkciją. Ši moderni technika jau padeda kovoti su nelegalia migracija ir kontrabanda: ja galima persiųsti duomenis, naršyti duomenų bazėse ir greitai patikrinti, ar asmuo nėra ieškomas, ar transporto priemonė nėra vogta. Sulaikęs pažeidėją pareigūnas vienu mygtuko paspaudimu galės pasikviesti pastiprinimą, taip pat prisijungti prie duomenų bazės ir gauti reikalingus duomenis apie įtariamąjį. Radijo terminalu taip pat galima skambinti į telefonus, siųsti tekstinius pranešimus ir kitokius duomenis (nuotraukas ir pirštų atspaudus).

Dar vienas radijo terminalų privalumas, kad visada galima nustatyti, kur yra patruliuojantis policijos ar pasienio pareigūnas: budėtojų dalyje matomos jo koordinatės, pareigūnui nereikia aiškinti kolegoms, kur jis yra. Ši funkcija palengvins ir pajėgų valdymą: kadangi matoma, kur ir kiek patrulių ar jų ekipažų yra, galima operatyviai į įvykio vietą pasiųsti arčiausiai esančius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *