Bus akredituojamas naujasis Baltarusijos gynybos atašė Lietuvai

pagal | 2010-01-18

Sausio 19 d. Krašto apsaugos ministerijoje rengiama atsisveikinimo su kadenciją baigiančiu Baltarusijos gynybos atašė Lietuvai pulkininku Sergejumi Griščenko (Sergej Grishchenko) ceremonija ir naujojo Baltarusijos gynybos atašė pulkininko Sergejaus Zeziulino (Sergej Zezulin) akreditacija. Atsisveikinimo proga plk. S. Griščenko bus apdovanotas krašto apsaugos sistemos medaliu „Už nuopelnus“.

Renginyje dalyvaus Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Baltarusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Dažinas (Vladimir Drazhin), Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

Naujasis gynybos atašė plk. S. Zeziulinas yra baigęs Rygos aukštąją karo aviacijos mokyklą, mokėsi Žukovskio karinių oro pajėgų inžinerijos akademijoje Maskvoje. Per savo karinę tarnybą plk. S. Zeziulinas ėjo Baltarusijos gynybos atašė Ukrainai pareigas, dirbo Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generaliniame štabe, nuo 2005 metų iki paskyrimo į gynybos atašė Lietuvai pareigas – vadovavo Užsienio karinės informacijos ir komunikacijos centrui Baltarusijoje.
Plk. S. Zeziulinui – 48-eri, jis yra vedęs, turi dukterį ir sūnų.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir Baltarusijos gynybos ministerija rengia ir įgyvendina metinius dvišalio bendradarbiavimo planus. Bendradarbiauja teisės, topografijos, aplinkosaugos ir kitų sričių specialistai, Baltarusijos karininkai mokosi anglų kalbos kursuose Lietuvos karo akademijoje.

Lietuva ir Baltarusija reguliariai keičiasi ginkluotės inspektorių vizitais ir informacija apie savo karines pajėgas pagal 1999 metų ESBO Vienos dokumentą ir Lietuvos ir Baltarusijos dvišalį susitarimą dėl pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių.

2001 metais abiejų šalių susitarimu buvo įsteigtas tiesioginis ryšių kanalas tarp Baltarusijos karinių oro pajėgų Centrinio valdymo punkto ir Lietuvos karinių oro pajėgų Oro erdvės kontrolės centro. Stiprindamos oro erdvės kontrolę, Lietuvos ir Baltarusijos karinės oro pajėgos keičiasi informacija apie nesankcionuotus orlaivių skrydžius pasienio zonoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *