Lietuvos zoologijos sodo naujienos: Išsirito pirmieji baliniai vėžliukai

pagal | 2011-06-10

Lietuvos zoologijos sode iš esamų balinių vėžlių kolekcijos inkubuotų kiaušinių išsirito pirmieji 2 baliniai vėžliukai. Tai kelių metų darbštaus darbo rezultatas.

Vienas iš zoologijos sodų tikslų yra retų ir nykstančių rūšių išsaugojimas

Balinis vėžlys viena iš sparčiausiai nykstančių rūšių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Ši rūšis yra ties išnykimo riba ir ją galima išsaugoti tik naudojant specialias apsaugos priemones. Todėl yra vykdomi įvairūs europiniai projektai. Vienas iš jų yra LIFE projektas „Bandomojo ekologinio tinklo Gamtinio karkaso teritorijose Pietų Lietuvoje sukūrimas“ , siekiant išsaugoti balinių vėžlių populiaciją. Į Lietuvos raudonąją knygą ši rūšis įrašyta nuo 1976 m. Pagrindinė išnykimo grėsmė yra buveinių nykimas ir naikinimas.

Lietuvos zoologijos sodas ir Lietuvos gamtos fondas kviečia į Balinio vėžlio dieną

Norint atkreipti visuomenės dėmesį į nykstančius balinius vėžlius, Lietuvos zoologijos sodas ir Lietuvos gamtos fondas organizuoja birželio 12 d. 12 val. Balinio vėžlio dieną zoologijos sode, kurios metu lankytojai iš specialistų sužinos apie balinių vėžlių populiaciją Lietuvoje, jų biologiją, mitybos ypatumus. Bus rodomas filmas ,,Geležinės dzūkų varlės“, bus galimybė atlikti praktines užduotis, nupiešti vėžliui palinkėjimą, sudalyvauti linksmose varžybose ir kartu pasodinti vėžliuką iš gėlių.

Nauji gyventojai zoologijos sode

Į Lietuvos zoologijos sodą iš Budapešto zoologijos sodo atvyko 14 prerijinių šuniukų, kurie apgyvendinti naujai atrestauruotame voljere. Prerijinių šuniukų parvežimui į Lietuvą paramą skyrė UAB „SMScredit.lt” . Šiuo metu Lietuvos zoologijos sode gyvena 15 prerijinių šuniukų.

Iš Prancūzijos Montpelljė zoologijos sodo į Lietuvos zoologijos sodą atvyko ir 4 marmozetės. Jos penktadienį (birželio 10 d.) 9 val. bus išleistos į suremontuotą lauko voljerą, kur galės šias naujas gyventojas pamatyti ir lankytojai.

Daugiau informacijos:
Rasa Jautakienė
Lietuvos zoologijos sodo
vyriausioji vadybininkė
Tel. 8 686 87085
r.jautakiene@zoosodas.lt

Gyvūnų skelbimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *