„LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO ŽVAIGŽDE“ APDOVANOTI VYTAUTAS LANDSBERGIS IR ALGIRDAS BRAZAUSKAS

pagal | 2010-01-01

Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas gruodžio 31 dieną Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ už ypatingą asmeninį indėlį atkuriant nepriklausomos Lietuvos diplomatinę tarnybą, įtvirtinant Lietuvos valstybingumą ir garsinant jos vardą apdovanojo Atkuriamojo Seimo Pirmininką, Europos Parlamento narį Vytautą Landsbergį ir Prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską.

Teikdamas apdovanojimus, ministras pažymėjo, kad šiandien, paskutinę Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo metų dieną ir dviejų svarbių metų sandūroje, kai Lietuvos tūkstantmetį keičia atkurtos nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmetis, yra pagerbiami du ypač Lietuvai nusipelnę asmenys.

Ministras pažymėjo, kad V.Landsbergio ir A.Brazausko lyderystės metu buvo pasiekti Lietuvai svarbūs diplomatiniai laimėjimai: tarptautinis pripažinimas, svetimos kariuomenės išvedimas, sutarčių dėl Lietuvos valstybinės sienos nustatymo su kaimyninėmis valstybėmis pasirašymas, draugiškų santykių su Lenkija užmezgimas ir įtvirtinimas, istorinės tiesos pripažinimas ir santykių su pasaulio žydų bendruomene ir Izraeliu normalizavimas, Baltijos valstybių chartijos su JAV pasirašymas, nutiesęs kelią mūsų šalies narystei NATO ir šalies modernizavimas, pasirengimas narystei Europos Sąjungoje.

„Likimas Lietuvai buvo dosnus, kad prie Lietuvos sugrįžimo į pasaulį ir diplomatinės tarnybos sutvirtinimo vairo stovėjo tokie žmonės. Laikas bėga greitai. Šie jūsų laimėjimai daug kam iš čia esančių jaunosios diplomatų kartos atstovų gali pasirodyti ar jau atrodo savaime suprantami. Tačiau, kai birželio mėnesį Lietuvos „Tūkstantmečio žvaigžde“ už nuopelnus Lietuvos diplomatijai apdovanojome Prezidentą Valdą Adamkų, sakiau, kad niekas iš niekur neatsiranda. Lietuvos laimėjimams reikėjo vizijos, ryžto, drąsos, sumanumo ir pasiaukojimo. Visa tai įkūnijote jūs“, – sakė V.Ušackas.

Apdovanojimo ceremonijoje buvę Lietuvos vadovai prisiminė, kaip ir kokiomis aplinkybėmis buvo atkuriama valstybė ir Lietuvos diplomatinė tarnyba.

V.Landsbergiui ir A.Brazauskui įteikiami du paskutiniai garbės ženklai „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“.
Šis apdovanojimas yra teikiamas nuo 2007 metų. Garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ yra apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje. Iš viso garbės ženklu apdovanoti 134 asmenys ir organizacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *