Lietuvos slidininkai savo rezultatais patenkinti

pagal | 2010-02-18

Vasario 17 d. vykusiose sprinto lenktynėse dalyvavo visi keturi Lietuvos slidininkai. Moterys įveikė 1,4 km nuotolį, o vyrai 1,6 km. Nei vienam mūsų slidininkui nepavyko patekti į 30-tuką ir toliau tęsti kovas dėl aukštesnių vietų. Tačiau beveik visi jie, po lenktynių kalbėdami su žurnalistais sakė, kad savo pasirodymu sprinte yra patenkinti. Tik aukščiausią vietą – 46-tą iš mūsiškių užėmęs Mantas Strolia teigė, kad savo asmeninių užduočių neįvykdė… M.Strolios rezultatas – 3 min. 47,17 sek. Nuo kvalifikaciją laimėjusio ruso Aleksandro Panžinskio lietuvis atsiliko 12,60 sek.

„Po vakar dienos treniruočių trasos danga šiandien labai pasikeitusi – buvo patižusi, tapo ledinė,- sakė Mantas. – Jaučiau distancijoje, kad galiu greičiau. Nesu tikras, kad atidaviau visas jėgas. Bet kai finišavau, pasijaučiau pilnai išsikrovęs. Matyt veikė ir olimpinio debiuto jaudulys… Galvojau, kad tikrai aplenksiu prieš mane dar šliuožusį graiką, bet paskui sužinojau, kad jo gimtadienis…” Kiti du Lietuvos slidininkai finišavo greta: Aleksejus Novoselskis liko 53-ias (3 min. 51,70 sek.), Modestas Vaičiulis – 54-as (3 min. 52,10 sek.). Iš viso sprinte lenktyniavo 62 sportininkai. M.Stroliai ir M.Vaičiuliui tai buvo olimpinis debiutas.

O štai kaip savo olimpinį debiutą įvertino M.Vaičiulis: „Panašiai ir įsivaizdavau olimpinį debiutą: aišku, kaustė jaudulys. Sunkiai sekėsi įveikti kalną. Norėjau patekti į penkiasdešimtuką, bet nepavyko. Neabejoju, kad šiuo startu įgijau neįkainuojamo patyrimo…”

-Ar dalyvausi komandinėje sprinto rungtyje?

-Nežinau, tarp mūsų trijų bus surengtos specialios atrankos varžybos.

Labiausiai iš šios trijulės patyręs A.Novoselskis džiaugėsi, kad šioje rungtyje užėmė aukštesnę vietą, nei 15 km lenktynėse. Tiesa, čia ir dalyvių buvo mažiau…Paklaustas, ar sportuos ateityje, slidininkas sakė:”Jeigu bus sudarytos tokios sąlygos, kad šiame olimpiniame cikle, tikrai treniruosiuos…”

Pirmosios varžybas pradėjo moterys. 1,4 km sprinto klasikiniu stiliumi lenktynėse Lietuvos slidininkė Irina Terentjeva pralenkė penkias varžoves ir užėmė 49-ąją vietą. Ji pirmoji iš Lietuvos atstovų pradėjo Vankuverio žaidynes, pirmoji ir baigė. Išbandžiusi jėgas dvejose distancijose sportininkė jai planuotų užduočių neįvykdė…

” Klaskinis sprintas nėra mano rungtis.Bet savo pasirodymu sprinte esu patenkinta. Šįkart nuo priekyje buvusių varžovių atsilikau nedaug, manęs niekas nepralenkė. Sąlygos buvo nelengvos, trasa apledėjusi”, – sakė I.Terentjeva. Jai apmaudu, kad nesėkmingai susiklostė 10 km lenktynės laisvuoju stiliumi, kur ji liko tik 64-ta: „Blogas rezultatas. Aš tikrai nevažiavau į Vankuverį čia pasibūti, pailsėti. Važiavau siekti rezultato. Teks aiškintis su treneriu nesėkmės priežastis”.

Iki kovo 1-osios I.Terentjeva toliau gyvens olimpiniame kaimelyje, bet jau bus tik žiūrovė. „Ryt eisiu pažiūrėti Dianos varžybų. Tęsime ir treniruotes. Noriu nuvažiuoti į Vankuverį. Prieš 8 metus Solt Leik Sityje mačiau tik vienerias ledo šokių varžybas. Prieš ketverius Turine – nemačiau nieko išskyrus slidinėjimo bazes… Gal čia pavyks pasidairyti?” – kalbėjo I.Terentjeva.

Šiandien Vistleryje, kaip, beje, ir Vankuveryje, buvo nuostabus oras.Vistleryje – plius trys, Vankuveryje – net septyni laipsniai šilumos, saulė. Žurnalistai šneka, kad geras oras tik slidininkams, o biatlonininkams – blogas. Kol kas buvo tikrai taip. Kaip bus rytoj, pamatysime, kai į 15 km startą stos Diana Rasimovičiūtė.