Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba įteikiant Sausio 13-osios atminimo medalius

pagal | 2010-01-14

Gerbiamieji,

Sausio 13-oji mūsų atmintyje išlieka kaip laisvės gynimo ir kaip tautos vienybės diena. Tuomet, pamiršę socialinius, etninius ar religinius skirtumus, visi kaip vienas stojome ginti Tėvynės ir jos laisvės.

Tai buvo daugiau nei pareiga. Tomis dienomis suvokėme, kad išsaugoti idealus, apginti savo, savo vaikų ateitį ir išsaugoti tapatybę galime tik apgynę ir išsaugoję savo Tėvynės laisvę.

Trapi nepriklausomybė buvo apginta tuo, ką turėjome ir turime stipriausio: žmonių tikėjimu laisve ir tiesa, didžiuliu troškimu gyventi oriai, gerbiant pamatines savo tautos vertybes ir savo istoriją.

Brutalią jėgą nugalėjo Lietuvos žmonių viltis ir susitelkimas, kurio niekada neužmiršime, kuris yra gyvas ir šiandien – ugdo ir įkvepia mūsų jaunimą ir mus pačius.

Per sausio įvykius parodytas tautos susitelkimas ir didvyriškumas yra įkvepiantis pavyzdys ir dabar, sprendžiant iškilusius uždavinius.

Dirbkime Lietuvos labui visomis išgalėmis, neapvildami laisvės gynėjų ryžto ir vienybės, jų vilties ir tikėjimo.

Teikiu Jums Sausio 13-osios medalius ir dėkoju už Jūsų drąsą bei pilietinį solidarumą. Reiškiu savo pagarbą ir linkiu Jums ir Jūsų šeimoms kuo geriausios kloties.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *