Lietuvoje populiarėja šiaurietiškas ėjimas su lazdomis

pagal | 2011-10-09

Šiandien Vilniuje Sereikiškių parke vilniečiai ir miesto svečiai galėjo nemokamai išbandyti šiaurietišką ėjimą su lazdomis. UAB „Fazer kepyklos“, prekiaujanti duonos gaminiais, pažymėtais „Gardėsio“ ženklu, iniciatyva surengtame ėjime dalyvavo šiaurietiško ėjimo entuziastai. Tarp dalyvių – Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje J.E. Leifas Arne Ullandas (Leif Arne Ulland) su žmona Greta Ulland Billing ir Suomijos ambasados atstovai. Distancijos pabaigoje ėjikai buvo vaišinami žolelių arbata ir įvairiais sveikais užkandžiais.

Pasak UAB „Fazer kepyklos“ prekybos direktoriaus Mindaugo Snarskio, šiaurietiškas ėjimas yra puikus, sveikas ir paprastas laisvalaikio leidimo būdas, nereikalaujantis nei didelio pasiruošimo, nei ypatingų sąlygų. „Judėjimas, sveika mityba ir gera nuotaika lydi kiekvieną sveiką žmogų Todėl mūsų kepykloje kepama „Gero apetito“ duonos šeima ir šiaurietiškas ėjimas- gera sąjunga.“- pažymėjo Mindaugas Snarskis.

Renginyje dalyvavo profesionalūs treneriai, kurie apmokė pradedančiuosius, dalino patarimus. Į Sereikiškių parką išbandyti šiaurietišką ėjimą su lazdomis taip pat susirinko įvairių įmonių, redakcijų, Suomijos ir Norvegijos ambasadų, Vilniaus savivaldybės darbuotojai ir kiti šiaurietiško ėjimo šalininkai.

Šiaurietiškasis ėjimas (angl. nordic walking), vaikščiojimas su lazdomis – tai Suomijoje atsiradęs ir visame pasaulyje išpopuliarėjęs aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas. Jau nuo 1930 metų lygumų slidininkai naudojo lazdas vasaros treniruotėms. 1996 metais ėjimo su lazdomis būdas iš Suomijos paplito visoje Skandinavijoje, vėliau – Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Šiaurietiškasis ėjimas vis labiau populiarėja ir Lietuvoje.

* * *
Apie „Fazer“

Suomijos kompanija „Fazer“ veiklą pradėjo nuo šeimos verslo – kavinės Helsinkyje, kurią 1891 m. įkūrė Karlas Fazeris (Karl Fazer). Šiandien „Fazer“ yra tarptautinė kompanija, turinti 17 tūkst. darbuotojų ir veikianti aštuoniose šalyse.

„Fazer“ grupei priklauso „Fazer food services“, jungianti 1400 restoranų, bei „Fazer bakeries & confectionery“, kuriai priklauso 21 kepykla ir 3 saldumynų fabrikai. Žinomiausi „Fazer“ saldumynų prekės ženklai yra „Karl Fazer“, „Geisha“, „Dumle“, „Tutti Frutti“.

Lietuvoje „Fazer“ atstovauja UAB „Fazer kepyklos“ – viena pirmaujančių kepyklų šalyje, prekiaujanti duonos gaminiais, pažymėtais „Gardėsio“ ženklu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *