Kviečiame į parodą „Mokymasis. Studijos. Karjera 2010”

pagal | 2010-02-03

Rytoj, vasario 4 d., Lietuvos parodų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5) prasidės tris dienas truksianti paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2010“ skirta visiems, besidomintiems mokslo naujovėmis, siekiantiems karjeros, norintiems studijuoti, įsigyti profesiją, gilinti kompetenciją, mokytis kalbų.

Vasario 4 d. 11 val. parodos atidaryme dalyvaus Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Abiturientams ši paroda – puiki galimybė susipažinti su visų Lietuvos universitetų, didžiausių kolegijų, profesinio mokymo mokyklų bei 11 užsienio šalių mokymo įstaigų programomis ir pasiūlymais, išsiaiškinti stojimo sąlygas ir išsirinkti kur studijuoti.

Studentai parodoje galės susirinkti informaciją apie aukštesnes studijų pakopas, galimybes tęsti mokslus užsienyje, daugiau sužinoti apie sėkmingo įsidarbinimo subtilybes. Pirmą kartą parodoje visi Lietuvos universitetai išsamiai pristatys magistrantūros ir doktorantūros studijų programas.

Dirbantys žmonės parodoje ras gausybę informacijos ir pasiūlymų tęsti nebaigtas studijas, mokytis nuotoliniu būdu, studijuoti kalbas, kelti profesinę kvalifikaciją. Vadovai ras daugiau kaip 60 mokymo programų apie strategiją ir valdymą, vadovavimą ir lyderystę, rinkodarą, pardavimų skatinimą, finansus bei daugybę kitų.

Ministerija parodoje organizuoja šiuos renginius:
Vasario 4 d. 12.30 val. vyks švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus diskusija su abiturientais, mokytojais, tėvais, visais, kurie domisi permainomis aukštajame moksle.
Vasario 5 d. vyks Nacionalinės 2010 metų mechatronikos varžybos. Jų tikslas – propaguoti šiuolaikinių technologijų patrauklumą ir skatinti susidomėjimą inžinerinėmis studijomis bei atrinkti geriausią Lietuvos kolegijų komandą. Ji bus ruošiama dalyvauti „Europos mechatronikos žaidynėse 2010“, vyksiančiose Portugalijoje. Varžybose dalyvaus Kauno, Kauno technikos, Klaipėdos valstybinė, Panevėžio ir Vilniaus kolegijos.
Vasario 6 d. 11 val. vyks konferencija, skirta mokyklose veikiančių profesinio informavimo taškų specialistams.
Vasario 6 d. 13 val. vyks konferencija „Rinkis atsakingai: tavo studijos – tavo ateities programa“. Joje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė, Nacionalinio egzaminų centro direktorius Saulius Zybartas, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas. Renginyje bus pristatyti aktualūs pasikeitimai (lyginant su 2009 m.) dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo, dėl priėmimo į aukštąsias Lietuvos mokyklas vykdymo, bus suteikta išsami informacija apie valstybės paskolų studentams suteikimą, išmokėjimą ir grąžinimą.

Vasario 4-6 d. vyks projekto „Profesijos gyvai“ renginiai. Parodoje dalyvausiančios Lietuvos profesinio mokymo įstaigos vėl pakvies į amatų miestą, kuriame profesija bus pristatoma atraktyviai demonstruojant kiekvieną sritį: senuosius tradicinius dailiuosius amatus, juvelyriką, reklamą ir poligrafiją, floristiką, fotografiją, kirpėjo, kosmetologo specialybę, mechatroniką ir kt. Projekto „Profesijos gyvai“ dalyviai lankytojus kvies ir į įvairius renginius, demonstruojančius atskirų profesijų meistriškumą. Čia vyks kostiumų, mados ir šukuosenų šou, barmenų ir konditerių šou bei kt.

Parodos metu vyks 26 konferencijos, seminarai, diskusijos, prisistatymai. Švietimo ir mokslo ministerija parodoje pristatys stendą, kuriame bus pateikiama informacija apie bendrąjį ugdymą, profesinį mokymą, aukštąjį mokslą, karjeros planavimą.

Parodoje dalyvaus daugiau nei 90 mokymo įstaigų – universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir amatų centrų, kalbų kursus rengiančių bendrovių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Kanados, Olandijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Šveicarijos, Vokietijos.

Vasario 6 d. parodoje – geltonųjų autobusų ir profesijos diena. Į renginį mokykliniais geltonaisiais autobusais skatinami atvykti mokiniai ir mokytojai iš rajonų.

Paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2010“ vyks vasario 4-6 dienomis Lietuvos parodų centre „Litexpo“(Laisvės pr. 5).
Ją organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir „Litexpo“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *