Kopėčių nuoma – kurias kopėčias rinktis?

pagal | 2023-08-21

Kokio aukščio kopėčias turite savo namuose? Jei gyvenate bute, greičiausiai neturite iš viso, nes lubas pasiekti galima ir palipus ant kėdės ar stalo. Bet jei gyvenate nuosavame name ar kotedže, kopėčios yra labai reikalingos. Juk niekada nežinai, kada prireiks palipti nuvalyti sniegą nuo stogo, pakabinti Kalėdines lemputes, kažką paremontuoti arba nuvalyti fasadą. Ilgos kopėčios yra tiesiog privalomos. Nepaisant to, jas turi tikrai ne visi. Jos yra pakankamai brangios, o reikia jų vos vieną ar du kartus per metus. Tikrai pirkti neapsimoka, geriau jau išsinuomoti. Kopėčių nuoma kainuoja labai nedaug – 8-15 eurų dienai, todėl suplanuokite savo remonto darbus ir atsivežkite jas tik tada, kai reikia.

Dviejų ar trijų dalių kopėčios?

Kopėčios paprastai būna dviejų arba trijų dalių. Dviejų dalių kopėčios yra vienpusės. Tai reiškia, kad pakopos yra tik vienoje pusėje, o kitoje – tiesiog atrama. Kopėčių aukštis priklauso nuo pakopų skaičiaus. Populiariausios yra 7 ir 8 pakopų kopėčios.

8 pakopų kopėčios yra 2 metrų 30 cm aukščio. Taigi pasiekti galima 4 metrų aukštyje esančius objektus. Tiesa, kopėčios yra šiek tiek ilgesnės, nes dar yra atrama, tad jas vežti mažos mašinos salone bus gana sudėtinga. Tokių kopėčių ilgis yra daugiau nei 2,5 metro.

7 pakopų kopėčios yra 2 metrų aukščio – šiek tiek mažesnės.

Trijų dalių kopėčių konstrukcija yra kiek kita. Jomis lipti galima iš abiejų pusių. Iš jų galima suformuoti dviejų dalių kopėčias arba labai ilgas ištisines trijų dalių kopėčias. Sudėtingų mechanizmų čia nėra, tiesiog kabliukai užsikabina ant paskutinių pakopų ir taip kopėčios yra stabilios.

Jos gali būti 8-9 metrų ilgio. Svarbu atkreipti dėmesį į kėlimo galią. Profesionalios kopėčios gali išlaikyti 150 kg. Nereiktų pamiršti, kad ant kopėčių lipsite su prietaisais, dažų kibirais, mediena ir kitomis statybinėmis medžiagomis, todėl bendras svoris yra labai svarbus.

Tokios ilgos kopėčios paprastai reikalingos lipant ant namo stogo. Tai aktualu žiemą, kai reikia puošti namą girliandomis, taip pat valant sniegą nuo stogo. Kadangi lipti galima iš abiejų pusių, tokios kopėčios labai pravers ir fasado apdailos darbams arba ten, kur reikia pagalbos iš kitų žmonių. Ant tų pačių kopėčių galima lipti su pagalbininku iš kitos pusės.

Kam reikalingos sulankstomos 4 dalių kopėčios?

kopėčių nuoma

Yra ir 4 dalių kopėčios. Tačiau jos nėra labai ilgos, tik sulankstomos, o ne sudedamos. Jos yra skirtos nuolatiniam darbui. Tai mini stelažas, ant kurio galima vaikščioti, pasidėti įrankius ar dažų kibirą. Jos susilanksto ir į dvipuses dviejų dalių kopėčias, tad naudingos ir tik norint palipti. Kopėčių nuoma – puikus būdas išbandyti ir nuspręsti, kada jų gali prireikti, jei planuojate tokias įsigyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *