Komercinių patalpų nuomos ir pirkimo privalumai ir trūkumai

pagal | 2021-10-30

Jei anksčiau komercinėmis patalpomis labiau domėdavosi mažos įmonės, siekiančios saugiai įdarbinti pinigus, tai dabar pastebimas ir atskirų  fizinių asmenų  susidomėjimo augimas. Todėl komercinės patalpos Vilniuje – išties be galo populiarus poreikius verslininkų tarpe.

Aišku, pirmiausia dera nuspręsti ar patalpas pirksite ar nuomositės. Jeigu jūsų veikla dar tik prasideda, tikriausiai priimtinesniu variantu bus komercinių patalpų nuoma. Galima tiesiog sudaryti nuomos sutartį vieniems metams ir per tą laikotarpį matysite, kokie yra jūsų rezultatai vykdant veiklą. Jeigu jūsų veikla jau įsibėgėjo ir tikrai žinote savo verslo ateitį, tuomet komercinių patalpų Vilniuje įsigijimas bus racionalus žingsnis. Tačiau tai visai nereiškia, jog tik pradėdami savo veiklą turėtumėte bijoti patalpų pirkimo. Jeigu tik leidžia finansinės galimybės, būtinai dairykitės, kur įkurti savo biurą ar gamybai, pardavimui ar paslaugoms teikti skirtą veiklą. Juolab, kad tiek vienas, tiek kitas variantas turi savų privalumų ir trūkumų.

Pateiksime privalumus, kuriuos suteikia perkamos komercinės patalpos:

  •   Pirkėjai tampa absoliučiais nupirktų patalpų šeimininkais. Nereikia nieko derinti, aiškumas dėl ateities,   galima įsikelti ir pradėti dirbti iškarto.
  • Galima drąsiai derėtis su kaimynais dėl galimybės plėstis, organizuoti remonto darbus ar tiesiog užsitikrinti jūsų verslui draugišką ir palankią kaimynystę.
  • Užtikrina stabilumą ir leidžia sutaupyti. Jeigu jūsų versle naudojama įranga užima daugiau vietos arba yra tiesiog labai įvairi, tuomet jos kilnojamas, kai nuomos sutarties savininkas nenori pratęsti, gali atimti daug laiko ir bereikalingų išlaidų. Sutikite, turint savo patalpas to išvengsite garantuotai.
  • Jūsų patalpų vertė gali ateityje smarkiai didėti. Jei jums pasiseka įsigyti pastatą būsimame rajone arba nekilnojamojo turto ciklo pabaigoje, ateityje turto vertė gali labai padidėti.

Pateiksime porą nuomojamų patalpų niuansų, kurių laikantis galėsite būti tikri, jog nuomoti patalpas – geras sprendimas:

  • Nuo pasirinkto  termino priklauso nuomos mokestis. Visuomet bus geriau ir finansiškai naudingiau ilgalaikė sutartis ir sutarties peržiūrėjimo galimybės. Ilgalaikė nuomos sutartis paprastai sudaroma su galimybe ją peržvelgti kas 2-3 metai. Turėtumėte atsižvelgti ir į tai,  kokios nuomos mokėjimo sąlygos: ar jos lanksčios, ar bus mokama į priekį. Viską įvertinę pagal savo poreikius ir galimybes galėsite pasirinkti tinkamiausią variantą.
  • Atsakingai pasirašykite sutartį. Sutartis dažniausiai būna pateikiama tokiomis sąlygomis, kurios yra naudingesnės nuomojančiam asmeniui ar įmonei, o ne nuomininkui. Todėl reikia būti itin atidiems. Labai gerai, jog į sutartį bus įtrauktas punktas dėl nuostolių atlyginimo tuo atveju, kai nuomojamomis patalpomis negalima naudotis ne dėl nuomojančio verslininko kaltės. Taip pat, verta atidžiai patikrinti įsikėlimo ir išsikėlimo sąlygas ir terminus, sutarties nutraukimo sąlygas ir apibrėžti avanso dydį.

Naujausios komercinės patalpos Laisvės pr. Vilniuje iš tiesų įspūdingos – tiek kaina, tiek savo interjeru…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *