Komandiniame sprinte – 18-ti

pagal | 2010-02-23

Vasario 22 d. Vistlerio olimpiniame parke toliau vyko slidininkų varžybos. Po kelių dienų pertraukos startavo ir Lietuvos atstovai. Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis lenktyniavo komandinio sprinto varžybose. Sportininkams keičiant vienas kitą po tris kartus teko įveikti 1,6 km atkarpas, iš viso – 9,6 km. Varžybose dalyvavo 22 duetai, kurie lenktyniavo paskirstyti į dvi grupes po 11 komadų. Mūsiškiai antroje grupėje finišavo 9-ti – 19 min. 43 sek., o galutinėje įskaitoje užėmė 18 vietą.

Kaip sakė trenerė Kazytė Strolienė, vaikinai per daug jaudinosi, todėl kartais veržėsi į priekį toje vietoje, kur reikėjo palaukti, o kartais buvo per daug atsargūs ten, kur buvo galima pabandyti spustelėti… Vienu metu M.Strolia net pirmavo… Vis dėlto ir slidininkai, ir trenerė jų pasirodymu liko patenkinti. Finišo tiesiojoje penkiomis šimtosiomis sekundėmis pavyko aplenkti pajėgius kinus. Na, o mūsų grupės nugalėtojams rusams mūsiškiai pralaimėjo 55,5 sek. Beje, pirmoje grupėje komandos buvo daug greitesnės, ten rusų rezultatas būtų tik 6-tas. Bet čia pirmose lenktynėse lyderiams svarbiausia ne rezultatai, o vieta, garantuojanti teisę kovoti dėl medalių… Lietuvos misijos vadovės Vidos Vencienės nuomone, šie du slidininkai turėtų pilnai atsiskleisti Sočio olimpinėse žaidynėse dar po ketverių metų. Jeigu, žinoma, bus pakankamai lėšų jų mokomajam procesui – treniruočių stovykloms, varžyboms, trenerių komandai ir t.t.

Pagal laiką iš pirmos grupės komandų lietuviai aplenkė Australijos atstovus. Didžiosios Britanijos ir Baltarusijos slidininkai nefinišavo. Ypač kurioziškai varžybos baigėsi baltarusiui: jis paskutinio etapo pabaigoje pasuko ne į finišo taką, o ten, kur sportininkai keitė vienas kitą varžybų metu…

Finale lenktyniavo dešimt komandų. Dramatišką kovą laimėjo norvegai – 19 min. 01 sek., nors prieš paskutinį etapą vokiečiai turėjo tokią didelę persvarą, kad atrodė jų tikrai nebeįmanoma pavyti…Vokiečiai laimėjo sidabrą, o bronzą – rusai.