Dėl sumažėjusių išmokų darbo rinką paliko mažiau dirbančių pensininkų nei prognozuota

pagal | 2010-02-23

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praneša, kad dėl senatvės pensijų dirbantiems pensininkams mažinimo darbo rinką paliko kur kas mažiau žmonių, nei prognozuota. 2009 m. gruodį tai padarė apie 5100 dirbančių senatvės pensininkų, per šių metų sausį – šiek tiek virš pusantro tūkstančio (taigi, iš viso apie 6600). Tai yra, per šiuos du mėnesius dirbančių senatvės pensininkų sumažėjo apie 10,5 proc.

Prognozuojant pensijų mažinimo poveikį dirbančių pensininkų apsisprendimui, manyta, jog sunkmečiu pasitraukti iš darbo rinkos gali apie 20 proc. pensijos gavėjų.

Gauti duomenys rodo, kad pensijų mažinimo mechanizmas buvo parinktas teisingai – jis nustatytas taip, kad dirbančiam pagal darbo sutartį asmeniui darbo užmokestis visada „atperka“ jos mažėjimą. Pasiliekantys darbo rinkoje pensijų gavėjai, gaudami sumažintas pensijas, solidariai prisideda prie finansinės „Sodros“ biudžeto naštos pasidalijimo sunkmečio laikotarpiu.

Ministerijos ekspertų teigimu, tikimasi, kad per praėjusį laikotarpį iš darbo rinkos pasitraukę pensininkai yra didžioji dalis iš tų, kurie priims tokį sprendimą sunkmečiu.

Socialinių išmokų, tarp jų ir dirbančių pensininkų pensijų, mažinimas numatytas Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinajame įstatyme, kuris įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 d.

„Sodros“ duomenimis, 2009 m. lapkričio pabaigoje dirbančių senatvės pensininkų buvo virš 62,6 tūkst., gruodžio pabaigoje apie 57,5 tūkst., 2010 m. sausio pabaigoje – apie 56 tūkst. Iš viso senatvės pensininkų sausio pabaigoje buvo apie 597 300, taigi, apie 9,38 procento iš jų sudarė dirbantys pensininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *