Kiaulių maras Jonavoje

pagal | 2011-06-04

Likviduojant klasikinio kiaulių maro židinį Jonavos rajone, Šilų kaime, UAB “Beržų kompleksas” kiaulių fermoje, šios dienos duomenimis sunaikintos 4323 kiaulės. Į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ utilizavimui iki šios dienos išvežta 234,32 tonos, per šiandien planuojama išvežti apie 170 tonų kritusių ir sunaikintų kiaulių.

Paimtuose aplinkinių gyventojų kiaulių kraujo mėginiuose klasikinio kiaulių maro viruso nenustatyta. Toliau imami mėginiai 3 km apsaugos ir 10 km stebėsenos zonose. Aplinkiniuose kompleksuose (Pauliukų ŽŪB, UAB „Miva“ ir UAB „Dainavos kiaulių veislynas“) situacija nuolat stebima, padidėjusio kiaulių gaišimo nėra, klasikinio kiaulių maro klinikinių požymių nenustatyta.

Imami mėginiai visuose Lietuvos rajonuose iš kiaulių, laikomų ūkiuose, kurie vykdė prekybą Lietuvoje, Europos Sąjungoje ir su Rusijos Federacija, padidintas mėginių iš sumedžiotų šernų pristatymas. Nacionaliniame maisto ir veterinarinės rizikos vertinimo institute ištyrus mėginius, daugiau klasikinio kiaulių maro viruso nenustatyta.

Primename, kad nuo birželio 1 d. prekyba gyvomis kiaulėmis yra uždrausta visoje Lietuvos teritorijoje ir prašome ūkininkų šiomis dienomis susilaikyti nuo prekybos gyvais paršeliais, kol nebus galutinai įsitikinta, kad liga lokalizuota ir neplinta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *