Birželio 1 dieną įvyko Neatrastų talentų festivalis

pagal | 2011-06-02

Birželio 1 dieną sporto, pramogų ir verslo centre Forum Palace Vilniuje pirmą kartą įvyko „Neatrastų talentų festivalis„, kuriame kartu su kitų vaikų bei jaunimo sceniniais gabumais savo talentą atskleidė ir specialių poreikių bei negalią turintys vaikai. Renginį organizavusių moterų klubo „MOTORY“ ir asociacijos „Mes greta“ narių teigimu pagrindinis šios iniciatyvos motyvas, buvo siekis integruoti specialių poreikių vaikus ir jaunuolius į visuomenę, parodyti jų ir visų vaikų išskirtinius gebėjimus, talentą ir kūrybą. „Manau, mums pavyko įgyvendinti idėją su kaupu. Kartu su vaikais ir komisijos nariais mes patyrėme bendrą kūrybos džiaugsmą“,- plačiai šypsojosi „Motory“ klubo prezidentė Elena Masalskienė. Jos teigimu, sulaukus didelio susidomėjimo ir sėkmės, „Neatrastų talentų festivalį“ ketinama organizuoti ir kitąmet.

Jauniausiai festivalio dalyvei buvo vos 4 metukai, vyriausiajai – 27 -eri. Vaikai festivalio scenoje šoko, dainavo, muzikavo bei demonstravo aibę kitų savo talentų. Dalyvių, kurių iš viso buvo 41, gabumus vertino komisija. Komisijos pirmininkė –Tarptautinio menų festivalio „Slavianskij bazar“ atstovė Lietuvoje, fotomenininkė Jurga Anusauskienė. Komisijos nariai: smuikininkas, tarptautinių konkursų laureatas Martynas Švėgžda fon Bekkeris, dainininkas Tomas Augulis, Mykolo Romerio universiteto choreografė Dalia Maskoliūnienė ir dainininkė Giedrė Balutytė.

Komisija išrinko tris gabiausiuosius:

Vladą Čečenikovą, atlikusį savos kūrybos dainą „The source of strength“;
Gražvydą Sidiniauską – virtuoziškai virkdžiusį saksofoną;
Karolina Nevoina, atlikusią specialiai jai Stano sukurtą dainą „Gimiau apsiginklavusi“.

Nugalėtojai atstovaus Lietuvai rugsėjo 18 dieną Stokholme (Švedija) vyksiančiame tarptautiniame festivalyje „Baltijos šalių dienos“. Keletas dalyvių sulaukė išskirtinio komisijos narių dėmesio: Dainotas Varnas gavo komisijos pirmininkės J. Anusauskienės simpatijas ir specialų prizą – jos kartu su vyru išleistą fotoalbumą, o lietuvių liaudies dainą „Tai raibumas genelio“ atlikęs Emilis Korickij sužavėjo visą komisiją ir ypač smuikininką M. Švėgždą von Bekker, kuris skyrė specialų prizą – muzikos grotuvą.

Komisijos pirmininkės J. Anusauskienės teigimu, buvo itin sudėtinga ir be galo sunku išrinkti 3 talentingiausius vaikus, nes visi pasirodymai buvo verti titulo. Savo ruožtu komisijos nario smuiko virtuozo M. Švėgždos von Bekker žodžiais: „Labai džiugu, kad Lietuvoje atsirado renginys, jungiantis meną, muziką, šokį, žodį, ir būtent toks renginys, kuris savo apimtimi, pasaulėžiūra, pasaulėjauta leidžia reikštis visiems – kurie tą daro profesionaliai, mėgėjiškai, kuriems tai yra dvasinės išraiškos forma, kurie, apskritai, gal niekada ir nebūtų pastebėti visuomenės… Tai viena didžiausių tolerancijos apraiškų mūsuose, kurią pastebėjau grįžęs į Lietuvą nuo 2003 metų. Visokeriopos sėkmės linkiu tiems, kurie jungiasi ir dirba šia linkme.”

Festivalį atvyko pasveikinti ir renginio Globėjos Vilniaus m. savivaldybės atstovė Kristina Ulevičiūtė. Renginį vedė – Saulius Čėpla ir Darius Rakauskas. Renginio mecenatas Valdemaras Valkiūnas.

Festivalio informacinis rėmėjas – Delfi žinios;
Rėmėjai: UAB „Eurokom“, UAB „Optimum Solution“, UAB „Teksaira“, G.Bogdanskienės vaisingumo centras, UAB „Matsuda“, UPCODE – renginiai Lietuvoje, UAB „Mažoji ragainė“, UAB „PIANO LT“, UAB „Miranda design solutions“, AD REM movers, UAB „Ober-Haus” Nekilnojamas turtas, UAB Leidykla VAGA, UAB RIC CREATING.

Renginio organizatoriai:

Asociacija „Mes greta“ – savanoriška visuomeninė organizacija, vienijanti šeimas turinčias vaikų ir /ar jaunuolių su padidintu aktyvumu, dėmesio, bendravimo sunkumais ir emociniais sutrikimais, Asociacija jungia 50 šeimų. Pirmininkė Virginija Karalienė.

Moterų klubas MOTORY vienija energingas, veiklias moteris, kurios nusiteikusios dirbti su rimtais socialiniais projektais. Prezidentė – Elena Masalskienė. Dar neįsikurus klubui, Elena dalyvavo Vyrų aukcione, kur drauge su Merūnu parėmė Gudkaimio kaimo gyventojus. Antras didelis projektas dabartinis „Neatrastų talentų festivalis“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *