Kas yra vaikų chirurgas?

pagal | 2020-08-29

gydytoja 

Chirurgija yra viena iš plačiausio spektro  medicinos sričių. Susidūrus su tam tikrais sveikatos sutrikimais, į chirurgus tenka kreiptis tiek suaugusiems, tiek vaikams. Smulkiau aptarti vaikų chirurgų specializaciją tikrai verta. Pateikiame išsamią informaciją, kada reikia vaikų chirurgo konsultacijos ir kokias ligas gydo šis specialistas.

  • Raidos ydos

Esant įgimtoms ar įgytoms krūtinės, plaučių, pilvo, tiesiosios žarnos ar kitų organų ydoms vaikų chirurgo konsultacija yra neišvengiama. Priklausomai nuo diagnozės, vaikų chirurgas gali skirti tiek chirurginį, tiek terapinį gydymą ar nukreipti pas kitus specialistus.

  • Odos problemos

Vaikams, sergantiems rože ar odos infekcijomis būtina apsilankyti pas vaikų chirurgą. Šis specialistas taip pat gydo įvairias po traumų atsiradusias žaizdas, nudegimus, įaugusius nagus. Beje, gydant odos darinius puikias rekomendacijas turi vaikų chirurgai Šiauliuose.

  • Urologiniai susirgimai

Inkstų akmenligė, šlapimo pūslės ligos, šlapinimosi sutrikimai (dieninis ir naktinis nevalingas šlapinimasis), varpos ir sėklidžių sklaidos sutrikimai – taip pat dažnos apsilankymo pas vaikų chirurgą priežastys. Kai kurios iš šių ligų gydomos chirurginiu būdu, tačiau esant galimybei, pirmiausiai visuomet taikomas medikamentinis ar kitas gydymo būdas.

  • Išvaržos

Jaunesnio amžiaus vaikų išvaržos paprastai būna įgimtos. Dažniausiai pasitaikančios vaikams yra bambos, baltosios linijos, kirkšnies išvaržos.

Tai pagrindiniai sveikatos sutrikimai, kuriuos gydo vaikų chirurgai. Šie specialistai prieš skiriant gydymą atlieka visus reikalingus tyrimus. Norint įvertinti vaiko būklę, atsižvelgiant į situaciją, atliekamos rentgeno nuotraukos, ultragarsiniai ir kiti tyrimai. Net ir smulkios chirurginės intervencijos vaikams dažniausiai atliekamos bendrojoje nejautroje. O po operacijų mažieji pacientai dažniausiai sveiksta greičiau nei suaugusieji. Ne veltui sakoma, geriau ligą gydyti anksčiau, bet ne vėliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *