Kas yra sandėlio valdymo sistema?

pagal | 2019-12-16

sandėlio valdymas

Įmonės, kurių veikloje dar naudojami sandėliai, dažnai susiduria su situacijomis, kai produkcijos juose tampa per daug ir jų valdymas tampa ganėtinai sudėtingu. Tai gali atsitikti tiek su galutinės produkcijos, tiek ir veikloje naudojamų medžiagų sandėliuose. Tai taip pat aktualu ir išmonėms, kurių veikla susijusi su kitų kompanijų sandėlių valdymu, taip vadinamu 3PL (angl. Third-party logistics). Tokiose situacijose gali padėti pažangi sandėlių valdymo sistema – programinė įranga padedanti kontroliuoti ir valdyti sandėlio kasdienes operacijas. Jos pagalba galima sekti prekių papildymą ir laikymo vietas, optimizuoti jų surinkimą ir užsakymų išsiuntimą bei stebėti likučius ir rūpintis savalaikiu jų papildymu.

Ankstesnės sandėlio valdymo sistemos galėdavo atlikti tik paprastas funkcijas, tokias kaip likučių sekimas ir prekėms priskirtos vietos rodymą. Šiuolaikinių įrankių funkcionalumas yra pažengęs gerokai toliau. Dabar jų pagalba galima ne tik pagreitinti ir supaprastinti surinkimo, pakavimo ir išsiuntimo procesus, tačiau ir gauti detalias ataskaitas bei prognozes, leidžiančias planuoti tolimesnius veiksmus. Sandėlio valdymo sistemos padeda sumažinti klaidų atsiradimo priežastis ir tokiu būdu pagerina paslaugų kokybę ir sustiprina klientų lojalumą. Be to jo pagalba padidėja našumas ir užsakymai gali būti įvykdomi gerokai greičiau, o užsakomų prekių judėjimas sandėlyje gali būti stebimas realiuoju laiku. Iš esmės, šių sistemų paskirtis yra maksimaliai sumažinti popieriaus naudojimą ir labiau automatizuoti prekių gavimą, sandėliavimą ir išsiuntimą.

3PL paslaugas siūlančios kompanijos taip pat gali susikurti atskirus sandėlius, bei priskirti juos savo klientams, bei lengviau valdyti juos. Iš sistemoje esančius duomenis greitai galima persiųsti klientui, arba tiesiog suteikti jam galimybę stebėti prekių judėjimą realiu laiku ir taip planuoti tolimesnę veiklą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *