Kambarinės gėlės miegamajame

pagal | 2019-11-30

gėlės

Daugelis savo namų neįsivaizduoja be žydinčių, žaliuojančių ir subtiliai kvepiančių kambarinių gėlių. Juk tikriausiai niekam ne paslaptis, jog kambariniai augalai filtruoja orą ir pripildo mūsų namus deguonies. Savo grožiu jie taip pat suteikia labai reikiamų spalvų mūsų gyvenamajai vietai. Tačiau tai nėra visiška tiesa. Tikrai ne visos kambarinės gėlės yra naudingos ir tikrai ne visas galima auginti intymioje savo namų erdvėje – miegamajame.

Kaip išsirinkti teisingai?

Miegamajame nerekomenduojama auginti žydinčių bei stipriai kvepiančių augalų, nes jiems žydint, ore pasiskleidžia žiedadulkės, kurios dirgina kvėpavimo takų ir akių gleivines. Tokių augalų reikėtų vengti alergiškiems bei bronchine astma sergantiems žmonėms. Gėlių skleidžiamas stiprus kvapas gali sukelti galvos skausmus, o nuo į aplinką išskiriamų stiprių eterinių aliejų gali kilti sloga, ašaroti akys.

Kambaryje, kuriame miegama, jokiu būdu nerekomenduojama laikyti jukų, krotonų, difenbachijų, karpažolių, fikusų, meilenių, bromelinių augalų.

Tačiau jei vis tik labai norite miegamajame turėti kambarinę gėlę, rinkitės lengvai valomais lapais ir pasistenkite dažniau juos valyti, nes dulkės uždengia lapų poras, dėl ko augalui tampa sunkiau kvėpuoti. Ant augalo susikaupusios dulkės taip pat kenksmingos, kaip ir žiedadulkės. Jos gali sukelti kvėpavimo funkcijos nepakankamumą, alergijas, bronchų astmos pablogėjimą.

Miegamajame tinkamos auginti gėlės yra: jazminas, levanda, trijuostė sansevjera, alavijas, gebenė lipikė ir dracena.

Dėl savo naudingųjų savybių, šios gėlės ne tik pagražins Jūsų miegamojo vaizdą, bet ir padės atsipalaiduoti nakties metu  bei puikiai išsimiegoti.

Tačiau nereikėtų persistengti ir miegamojo paversti žaliuoju kampeliu dėl vienos priežasties – dieną augalai grynina orą, į aplinką išskirdami deguonį, o naktį išskiria anglies dvideginį. Viso deguonies jos, aišku, nesunaudos, bet pabudę nesijausite žvalūs, pailsėję, galite pajusti net ir galvos skausmus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *