Ką reikia žinoti norint gabenti dalinį krovinį?

pagal | 2020-05-27

kroviniai

Ne visuomet galite rinktis visą konteinerį užsakant krovinio gabenimo paslaugą. Dažnai pageidaujant užsakovui turime siųsti tik nedidelę dalį prekių jeigu jų reikia skubiai arba jei užsakovas prašo tam tikros charakteristikos prekių. Krovinių gabenimas pakraunant pilną jūrinį konteinerį arba vilkiką yra vadinami vienodai – tai dalinis krovinys. Tik labai retais atvejais siuntėjas naudoja visą konteinerį, tačiau užpildo ne visą jo tūrį. Tai finansiškai nuostolinga ir esant tokioms aplinkybėms pasirenkami kiti krovinio gabenimo būdai.

Kaip pristatyti gavėjui?

Tam, kad geriau suprastumėte kaip veikia dalinių krovinių gabenimas jūra, reikia žinoti keletą dalykų. Dalinis krovinys reiškia, kad skirtingų siuntėjų prekės keliauja tuo pačiu transporto keliu tol kol pasiekia paskirstymo tašką. Tai gali būti oro uostas, uostas, sandėlis ar kita vieta kurioje bendrai sukomplektuotas krovinys yra iškraunamas ir paskirstomas kitais pristatymo kanalais galutiniams gavėjams. Taip pat yra galimybė gavėjui atvykti į vietą ir krovinį paimti savo transportu. Matematika čia paprasta, jei jūs neturite pakankamai krovinių, ka užpildytų visą konteinerį, teks susitaikyti su šiais nepatogumais ir mokėti kiek didesnius mokesčius, taip pat dar ir pasirūpinti krovinio gabenimu paskutiniame etape.

Gabenimas tarp kontinentų

Dalinių krovinių gabenimas pasauliniu mastu priklauso nuo to kokia yra krovinio kilmės šalis ir paskyrimo vieta. Kainos, terminai, gabenimo sąlygos yra labai skirtingi Europoje, Amerikoje ir Azijoje.

Pagalvokime iš krovinius gabenančių bendrovių perspektyvos. Jie patiria tokias pat sąnaudas gabendami pilnai užpildytus ar dalinius krovinius, todėl jie stengiasi išvengti nepilnų konteinerių. Dėl šios priežasties yra suprantama, kodėl mažesnės talpos 20ft konteinerių gabenimas yra brangesnis. Jei krovinį ruošiatės gabenti pirmą kartą, galite nustebti, nes ši situacijai atrodo nelogiška. Esant tokioms sąlygoms, mažesnieji konteineriai yra naudojami ypač sunkiems kroviniams. Dar vienas aspektas į kurį turi atkreipti dėmesį, tai pristatymo greitis. Dalinių krovinių gabenimas yra ilgesnis ir šis būdas aktualus tik toms įmonėms kurioms nesvarbu tikslūs pristatymo terminai. Planuojant prekes krauti į konteinerius reikia tiksliai suplanuoti koks bus jų išdėstymas, svarbu sutalpinti daugiau konteinerio tūrio. Gabenant dalinį krovinį bus reikalingas perkrovimas, jūsų krovinys nebus toks saugus jei keliautų vienas, be to, dalinio krovinio negalima sustabdyti ar nukreipti į kitą paskirties tašką.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *