Ispanijos policija – patikimas Lietuvos policijos partneris

pagal | 2010-02-13

Įgyvendinant projektą „Automatinės daktiloskopinės identifikavimo sistemos (toliau – ADIS) modernizavimas”, finansuojamą iš ES Išorės sienų fondo ,,Specialiosios tranzito schemos” skirtų lėšų, iš bendros JAV ir Austrijos bendrovės Cogent Systems GmbH buvo įsigyta automatinė daktiloskopinės identifikavimo sistema, atitinkanti pačius aukščiausius šiuolaikinius standartus ir reikalavimus bei naudojanti pažangiausias kriminalistinio identifikavimo technologijas.

Manoma, kad naujoji ADIS sudarys prielaidas pasiekti naują kiekybinį ir kokybinį lygį naudojant pirštų ir delnų atspaudų duomenų bazę kovoje su nusikalstamumu ir nelegalia asmenų migracija Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Analogiška sistema yra įsigyta ir įdiegta Ispanijos Karalystės kriminalistinės policijos generaliniame komisariate (Comisaría General de Policía Científica) ir teritoriniuose policijos padaliniuose.

Siekiant kuo efektyviau panaudoti turimus ADIS resursus ir kuriant Lietuvos teritorinių policijos padalinių aprūpinimo daktiloskopinio identifikavimo įranga koncepciją, š. m. vasario 8 – 10 d. įvyko Lietuvos policijos pareigūnų darbo grupės susitikimas su atsakingais Ispanijos kriminalinės policijos pareigūnais ir kriminalistinės policijos ekspertais, kuriame dalyvavo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro (toliau – LP KTC) viršininkas Genrikas Nedveckis, LP KTC Daktiloskopinių tyrimų skyriaus Kriminalistinės registracijos poskyrio viršininkas Giedrius Mickus, LP KTC Logistikos ir plėtros skyriaus vyresnysis specialistas Aleksandras Valentij.

Vizito metu Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas susitiko su Ispanijos Karalystės kriminalinės policijos generaliniu komisaru Juan Antonia Gonzalez Garcia ir kovos su narkotikais ir organizuotu nusikalstamumu valdybos vadovu Eloy Quiros Alvarez. Susitiko metu buvo aptarti Lietuvos Respublikos ir Ispanijos Karalystės policijos bendradarbiavimo koncepcija, operatyvinių duomenų perdavimo kanalai. Pagrindinis darbotvarkės klausimas buvo Lietuvos Respublikos piliečių dalyvavimas nusikalstamose veikose, susijusiose su dokumentų padirbinėjimu ir narkotikų gabenimu.

Ispanijos Karalystės kriminalinės policijos generalinis komisaras Juan Antonia Gonzalez Garcia pažymėjo, kad pastaruoju metu padidėjo sulaikytų už narkotikų gabenimą Lietuvos Respublikos piliečių skaičius. 2008 m. Lietuvos piliečiai sudarė 0,3% nuo sulaikytų už šią nusikaltimų rūšį įtariamųjų, o 2009 m. – 0,8%.

Ispanų pareigūnai teigiamai įvertino Lietuvos kriminalinės policijos ir Tarptautinio teisėsaugos pareigūnų, kovojančių su neteisėta narkotikų apyvarta, operaciją Klaipėdos jūrų uoste, kurios metų buvo sulaikyta didžiausia Lietuvoje ir vieną didžiausių Europos Sąjungoje kokaino kontrabandą, kurios vertė juodojoje rinkoje būtų apie 250-300 mln. litų. Antroje vizito dalyje įvyko Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ekspertų susitikimas su Ispanijos Karalystės Nacionaliniamės kriminalistinės policijos pareigūnais.

Darbo grupės tikslas buvo susipažinti su Ispanijos Nacionaliniame policijos padalinio Automatizuoto pirštų identifikavimo skyriaus patirtimi dirbant su AFIS. Susitikimo metu Ispanijos Karalystės Nacionaliniame kriminalistinės policijos padalinio Automatizuoto pirštų identifikavimo skyriaus viršininkas Raul Cueto Peruyero pristatė naują bendros JAV ir Austrijos bendrovės Cogent Systems GmbH AFIS sistemą.

Analogiška bendrovės JAV ir Austrijos bendrovės Cogent Systems GmbH automatinė daktiloskopinė identifikavimo sistema yra įsigyta Policijos departamento, ir naudoja tas pačias ar pažangesnes kriminalistinio identifikavimo technologijas, ir atitinka pačius aukščiausius šiuolaikinius standartus ir reikalavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *