Daugiabučių namų renovacijos byloje – nauji įtarimai ir veiklos apribojimai statybų bendrovėms

pagal | 2010-02-13

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Šiaulių valdybos pareigūnams tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos administruojant ir vykdant daugiabučių namų modernizavimo programą Šiaulių apskrityje, 2010 m. vasario 8 d. pranešimas apie įtarimą įteiktas dar vienai statybos darbus Šiauliuose vykdančiai bendrovei. Šioje byloje tai jau antras juridinis asmuo, įtariamas korupcinio nusikaltimo padarymu.

2010 m. vasario 9 d. Šiaulių miesto apylinkės teismas, atsižvelgdamas į Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro prašymą, priėmė nutartį, kurioje minėtai statybos darbus Šiaulių mieste vykdančiai bendrovei nustatė veiklos apribojimus – 3 mėnesius uždraudė pačiai arba per tarpininkus vykdyti vieno Šiaulių miesto daugiabučio namo modernizavimo darbus.

Primename, kad STT Šiaulių valdybos pareigūnai ikiteisminius tyrimus dėl galimos korupcijos modernizuojant daugiabučius namus Šiaulių apskrityje pradėjo šių metų sausio mėnesį. 2010 m. sausio 20 d. savo darbo vietoje buvo sulaikyta ir nugabenta į areštinę Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros prie Aplinkos ministerijos Šiaulių padalinio vyresnioji specialistė B. J., administravusi daugiabučių namų modernizavimą visoje Šiaulių apskrityje. 2010 m. sausio 21 d. jai pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

2010 m. vasario 2 d. Vilniuje buvo sulaikytas piktnaudžiavimu įtariamas UAB „Projektų rengimo centras” darbuotojas T. J. Turimais duomenimis, T. J. piktnaudžiavo suteiktais įgaliojimais, aktyviai dalyvaudamas Šiaulių apskrityje vykdomoje daugiabučių namų modernizavimo programoje, tai yra kaip konsultantas, atlikdamas pastatų energetinį auditą, rengdamas daugiabučio namo modernizavimo investicijų projektus bei organizuodamas viešus statybos darbų vykdytojo parinkimo konkursus, neteisėtai sudarydavo palankias sąlygas namų renovacijos darbus laimėti proteguojamoms statybų bendrovėms.

2010 m. vasario 2 d. šiame ikiteisminiame tyrime pranešimas apie įtarimą dėl papirkimo pagal Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio 2 dalį buvo įteiktas ir juridiniam asmeniui – statybos darbus vykdžiusiai bendrovei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *