Įmonės silpnybės ir stiprybės. Ir kaip pagerinti situaciją

pagal | 2017-07-18

http://nordgain.lt/Įmonė paprastai sukuriama ne iš karto. Idėja, planavimas primena dėlionės dėliojimą. Dar planuojant apibrėžiamos silpnybės ir stiprybės – verslo plane bandoma surašyti, kuo būsimas verslas savitas ir stiprus, o kur yra spragų. Vėliau, jau vadovaujant įmonei, taip pat aktualūs pliusai ir minusai. Verslas primena važiavimą vingiuotu keliu – greitėji, lėtėji. Tad natūralu, jog kiekvienas vadovas mąsto, kaip sumažinti trūkumus ir padidinti privalumus. Verslo valdymo ir buhalterijos klausimais padeda UAB „Nordgain“ (adresas internete http://nordgain.lt/).

Jei žiūrėjote ar dabar žiūrite kokį nors realybės šou, tikriausiai žinote apie tokį dalyką kaip pliusų ir minusų dėliojimas. Dalyviai susirenka ir skiria vieni kitiems pliusus ir minusus – už gerą ir blogą elgesį, už nuopelnus ir pan. Verslas – ne realybės šou, tačiau SSGG (SWOT) analizė primena būtent tokį matematinių ženklų klijavimą prie lentos.

Minėta analizė leidžia palankiau nusistatyti, kokia kryptimi vystyti veiklą ir kokios ypatybės tam vystymui tinkamiausios. Sustyguojama, kokie yra privalumai (organizacijos pajėgumai) ir trūkumai (dalykai, kurių organizacija negali). Taip pat apžvelgiamos galimybės ir grėsmės – kokios sąlygos padeda stiebtis, o kokios yra grėsmingos.

Kartais atrodo, kad verslas – kaip automobilis su užsikimšusia kuro sistema ar užtrauktu rankiniu stabdžiu. Bandai išjudinti, bet normalaus pagreičio nėra. Kai kada priežastys paprastos. Beje, būtent todėl, kad jos paprastos, nesunku praleisti, neįsigilinti į veiklos procesus, kuriuos pertvarkius pakiltų produktyvumo lygis. Pavyzdys – buhalterija. Jei įmonėje tvyro įtampa, nes visiškai neaišku, kas dedasi šioje srityje, natūralu, kad darbas nevyksta taip, kaip turėtų. Darbuotojai, nežinantys, ar kitą mėnesį gaus atlyginimą, nėra labai motyvuoti. Produktyvumo nedidina ir abejonės dėl naujų įstatymų. Tad ką daryti? Kreipkitės į specialistus iš http://nordgain.lt/ ir buhalterija organizacijoje taps ne chaoso, o tvarkos sinonimu.

SSGG analizė dažniausiai linksniuojama kalbant apie konkurencinę aplinką, tačiau nesunku suprasti, kad vidiniai veiksniai lemia, kaip pavyks perteikti žinutę vartotojams, kaip bus pasiekiami klientai ir pateisinami jų lūkesčiai. Kas organizacijoje atliekama gerai, kokie išskirtiniai bruožai – tai klausimai, kurie iš pažiūros susiję su pelno siekiu, su noru įsitvirtinti rinkoje. Tačiau viskas prasideda nuo tinkamo darbo suderinimo. Čia aktualu tiek verslo valdymo paslaptys, tiek kruopštus buhalterinių reikalų tvarkymas (ir, žinoma, tikslus). Ieškant, kas padėtų susitvarkyti šiose sferose, atrandami http://nordgain.lt/ profesionalai.

Galima valandų valandas galvoti, kokių pokyčių reikia, kaip paversti situaciją palankesne. Dažnai pasitaikanti klaida – norima visko iš karto. Įkuri įmonę ir jau rytoj tampi pasaulinės korporacijos vadovu. Realybėje viskas vyksta kiek kitaip. Ir tokios visiems žinomos kompanijos kaip „Apple“ ar „Coca-Cola“ – nevienadienio darbo rezultatas. Beje, niekas nesako, kad neįmanoma sulaukti tokios pat sėkmės…

O kad nereikėtų praleisti gausybės valandų galvojant apie pokyčius, susisiekite su UAB „Nordgain“. Daug įgūdžių sukaupę verslo valdymo ir buhalterijos profesionalai – tai jūsų įmonės proveržio galimybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *