Gerinamos skolinimosi sąlygos verslui

pagal | 2010-01-13

Vyriausybė nutarė pagerinti finansinio skolinimosi sąlygas didelėms įmonėms bei smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams, tarp jų – ir patiriantiems laikinų finansinių sunkumų. Šiandien priimtu Vyriausybės nutarimu uždarajai akcinei bendrovei „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikiama teisė teikti garantijas už SVV subjektų ir didelių įmonių imamas paskolas ir kitose valstybėse veikiančiose kredito įstaigose.

Iki šiol INVEGA už šių įmonių imamas paskolas galėjo teikti garantijas tik Lietuvoje veikiančioms kredito įstaigoms, nors verslo subjektai, o ypač didelės įmonės, turi galimybę pasiskolinti lėšų ne tik Lietuvoje veikiančiuose bankuose.

„Šis sprendimas padidins galimybes gauti finansavimą dabartinės finansų ir ekonomikos krizės sąlygomis, pagerins finansinio skolinimosi sąlygas ir praplės valstybės pagalba besinaudojančių klientų ratą“, – sako ūkio ministro patarėjas, INVEGA valdybos pirmininkas Daumantas Lapinskas.

Ne Lietuvoje veikiantys bankai, pageidaujantys gauti INVEGA garantijas, turės susitarti su INVEGA dėl bendradarbiavimo sąlygų ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Be to, INVEGA ateityje galės išduoti daugiau garantijų: Vyriausybė padidino bendrą INVEGA garantijų sumą vienai labai mažai, mažai, vidutinei, didelei įmonei ar įmonių grupei iki 20 mln. Lt. Bendra garantuotų paskolų suma vienai labai mažai, mažai, vidutinei, didelei įmonei ar įmonių grupei negalės būti didesnė kaip 25 mln. litų. Iki šiol bendra INVEGA garantijų suma negalėjo viršyti 5 mln. Lt, o bendra INVEGA garantuotų paskolų suma neturėjo perkopti 20 mln. Lt.

Šis pakeitimas ypač svarbus didelėms įmonėms, nes tokioms įmonėms apyvartinėms lėšoms papildyti reikalingos didesnės paskolos ir didesnės garantijos.

Per 2009 m. INVEGA suteikė 519 garantijų arba 62 proc. daugiau nei per 2008 m. Tai rekordinis suteiktų garantijų skaičius per visus INVEGOS veiklos metus nuo 2001 m. lapkričio pabaigos. Tai didžia dalimi lėmė Ekonomikos skatinimo plane numatytų naujų priemonių – mažųjų kreditų ir paskolų iš Atviro kreditų fondo – atsiradimas. Šias priemones administruoja INVEGA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *