„FITUR“ Lietuvos stende – virš 100 įtakingų Ispanijos žurnalistų

pagal | 2010-01-26

Sausio 20-24 dienomis Madride įvyko 30-oji tarptautinė turizmo paroda „FITUR“. Lietuvai šioje parodoje atstovavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, Kauno ir Klaipėdos miestų turizmo informacijos centrai, „Delta Tours“, „Baltic Saitas“, „Lithuanian Tours“, „Via Hansa“ ir „Amber tours“ įmonės. Šiemet Lietuvos stendas sulaukė ypatingai didelio žiniasklaidos ir lankytojų dėmesio. Skaičiuojama, kad parodos metu Lietuvos stende apsilankė virš 100 žurnalistų, atstovaujančių įtakingus Ispanijos leidinius, o stende vykusioje loterijoje sudalyvavo virš 750 parodos lankytojų.

Tarptautinė turizmo paroda „FITUR“ sulaukė ne tik išskirtinio žmonių ir žiniasklaidos susidomėjimo, joje pirmą dieną lankėsi ir karališkoji Ispanijos delegacija. „Karaliaus Juano Carloso I-ojo apsilankymas parodoje yra svarus įrodymas, kad ši paroda yra aukščiausio lygio renginys, svarbus tiek pačiai Ispanijai, tiek kiekvienai parodoje dalyvaujančiai valstybei“, – sakė Valstybinio turizmo departamento direktorė Nijole Kliokienė.

Parodai „FITUR“ buvo pagamintas naujas specialus Lietuvos stendas, kuriame buvo akcentuojamas kultūrinis turizmas bei 2011-aisiais metais Lietuvoje vyksiantis Europos vyrų krepšinio čempionatas. Anot įtakingos Ispanijos turizmo svetainės „Voltravia.com” žurnalisto Antonio Fernandez, šiemet Lietuvos stendas išsiskyrė originalumu, netikėtais dizaino sprendimais ir svetingumu. Lietuvos stendu grožėjosi ir Suomijos Turizmo informacijos centro Ispanijoje darbuotoja Raquel Plana. Pasak jos, Europos paviljone Lietuvos stendas buvo vienas patraukliausių ir įdomiausių.

Parodos metu Lietuvos stende ispanų žurnalistams buvo surengta lietuviškų kulinarinio paveldo produktų degustacija. Ši degustacija sudomino daugiau nei 100 Ispanijos žurnalistų. Renginyje dalyvavo tokių įtakingų leidinių, kaip „El periodico“, „Rutas Bel Mundo“ ir „Viajar“, atstovai. Vakaronės metu pirmą kartą buvo apdovanoti daugiausia apie Lietuvą rašę žurnalistai. „Žiniasklaidos atstovai parodė, kad šis įvertinimas jiems labai svarbus, sulaukėme pasiūlymų, kokių straipsnių autorius verta apdovanoti kitais metais. Ispanijos žurnalistai mus paragino ateityje tęsti šią naujai užgimusią tradiciją“, – apie renginį pasakojo Valstybinio turizmo departamento direktorė N. Kliokienė.

Lietuvos stende nuo pat pirmosios dienos vyko loterija, kurios metu laimėtojui atiteko 5 nakvynės Lietuvos viešbučiuose: trys Vilniuje ir dvi Kaune. Iš viso loterijoje dalyvavo net 750 lankytojų. „Ne paslaptis, kad Ispanijoje loterijos yra populiarios, tačiau tokio gausaus dalyvių skaičiaus tikrai nesitikėjome, todėl buvome labai maloniai nustebinti“, – parodos sėkme džiaugėsi Valstybinio turizmo departamento vadovė.

Lietuva parodoje „FITUR“ dalyvavo jau septintą kartą. Tai antra turizmo paroda pagal dydį Europoje ir didžiausia bei svarbiausia paroda Ispanijoje. Šiais metais „FITUR“ parodoje dalyvavo virš 12 tūkst. įmonių iš 170 pasaulio valstybių, taip pat daugiau nei 136 tūkst. turizmo sektoriaus profesionalų ir virš 8 tūkst. žurnalistų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *