Festivalis Velnio akmuo: 23 muzikos grupės – 8 šalys

pagal | 2011-06-21

„Velnio akmuo“, liepos 15 – 17 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis, jau trečiąkart sudrebins Dainuvos slėnį ekstremaliosios muzikos skambesiu. Festivalio metu iškilsiančiose dviejose scenose bus surengti 4 koncertai, kuriuose pasirodys 14 įvairių sunkiosios muzikos žanrų atlikėjų iš užsienio šalių bei 9 iš Lietuvos.

Pasak „Velnio akmens“ organizatorių, šiemet į renginį sukviesti itin stiprūs ir puikiai žinomi sunkiosios muzikos grandai, tokie kaip britai „Benediction“, amerikiečiai „Inquisition“, švedai „October Tide“, italai „Forgotten Tomb“, airiai „Gama Bomb“ ir kt. Neliko pamiršti ir šiuo metu vieni geriausių lietuviškos metalo scenos reprezentatorių „Obtest“, „Soul Stealer“, „Paralytic“, „Pergalė“, „Mandragora“ bei „Anomaly“, ir dar trys nauji lietuvių kolektyvai, grosiantys festivalio išvakarėse mažojoje scenoje.

Kaip ir kasmet festivalis pasižymi itin plačia koncertuosiančių kolektyvų geografija. Renginyje pasirodys grupės iš Norvegijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Prancūzijos, Italijos bei JAV. Tokiai šalių įvairovei daug įtakos turi viena iš pagrindinių festivalio idėjų – kiek įmanoma platesnis skirtingų sunkiosios muzikos žanrų spektras. Šiemet jaukiame gamtos prieglobstyje aidės black, death, doom, thrash, heavy, stoner metalo garsai. Tarp festivalio dalyvių yra ir tikrų žanro grynuolių (pvz., death metalo veteranai „Benediction“, thrash kolektyvas „Gama Bomb“), ir kūrėjų, jungiančių keletą stilių (doom / death atliekantys „October Tide“, black / doom grupė „Forgotten Tomb“).

Vienas svarbiausių festivalio korifėjų – death metalą atliekanti grupė iš Didžiosios Britanijos „Benediction“. Tai itin sėkmingas šio žanro kolektyvas, galintis pasigirti ir plačia koncertinių turų geografija, ir šimtatūkstantiniu parduotų albumų kopijų skaičiumi. „Benediction“ sudaro patyrusių profesionalų komanda, garsėjanti puikiais gyvais pasirodymais.

Black metalą atliekanti grupė iš Kolumbijos / JAV „Inquisition“ bei melodingojo black / thrash kolektyvas iš Norvegijos „Susperia“ – kiti garbūs „Velnio akmens“ svečiai. „Inquisition“ – visame pasaulyje žinomi savo žanro profesionalai, išsiskiriantys nesumeluota ideologija bei skiriantys itin daug dėmesio grojimo technikai. Ekspresyvių, charizmatiškų ir šiek tiek melodingų skandinavų „Susperia“ sudėtyje – ne ką mažiau talentingi muzikantai, groję tokiose grupėse kaip „Dimmu Borgir“ bei „Satyricon“.

Muzikinė festivalio programa pasižymės ir stipriu thrash metalo desantu. Bent trys stiprūs thrash‘o kolektyvai iš Britų salyno – „Gama Bomb“, „Savage Messiah“ bei „Mutant“ – pamalonins šio ekstremalaus žanro mėgėjus bei visus, kuriems nesvetima veržli ir energinga muzika.

Taip pat verta paminėti, jog „Velnio akmuo“ tęsia grupių su moterimis vokalistėmis tradiciją. Šįkart festivalio publiką kaitins ne tik vasara, bet ir švedų melodingojo death metalo grupės „Decadence“ lyderė Metallic Kitty. Žavioji šiaurietė – ne tik įspūdingas grupės veidas, bet ir muzikine prasme svarbiausia „Decadence“ narė, kurianti ir muziką, ir dainų tekstus.

„Šių metų „Velnio akmenyje“ nėra išskirtinių, svarbiausių ir pagrindinių grupių: po ilgų svarstymų, paieškų ir derybų pavyko suburti itin stiprią bendrą festivalio atlikėjų visumą, taigi kiekvienas festivalio lankytojas atras sau įdomią bei vertingą muziką grojančių kolektyvų“ – teigia festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

Bilietus galima įsigyti festivalio svetainėje www.devilstone.net bei bilietų platinimo bendrovėje „Tiketa“. Bilieto kaina – 90 Lt visoms trims dienoms. Bilietai brangsta liepos mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *