Festivalio Žiemos ekranai atidarymas

pagal | 2012-02-01

Kino centre „Garsas“ vasario 3 d. 17 val. festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymas. Atvyksta Prancūzų instituto Vilniuje lingvistikos atašė Luc Aubry.

Vakaro filmas: „Be šėtono“/Hors Satan/Prancūzija, drama, 2011, S, 1:49, režisierius: Bruno Dumont.
Filmas pasakoja kaip atokiame Prancūzijos regione, tarp vėjo pustomų kopų ir miškų, puoselėjamas keistas ryšys tarp Vyro ir Merginos. Mergina savo tarnystę ir atsidavimą Vyrui demonstruoja ne tik gamindama maistąbei nuolat saulei tekant su juo medituodama , bet ir padėdama įgyvendinti nepaaiškinamai žiaurius jo sumanymus. Du žmones glaudžiai jungiančio ryšio priežastis nėra atskleidžiamos. Provokuojančiai minimalistiniame filme laikas bėga lėtai , o atsakymus, kurių tikimės keičia nauji klausimai ir mįslės.

Po filmo su vyno taure rankose kviečiame praleisti „Veidrodžio ložės“ vakarą diskutuojant kartu su psichologe Vilma Skibiniauskaite. ir kino kritiku Ramūnu Aušrotu

Apie festivalį:

„Žiemos ekranai“ – prancūziškų filmų festivalis, organizuojamas Prancūzų instituto Lietuvoje. Šiais metais festivalis septintą kartą džiugins Lietuvos žiūrovus išskirtiniais prancūziškais filmais. „Žiemos ekranai“ rodys naujausius prancūziškus filmus – įdomius, geriausiai kritikų įvertintus autorinius šiuolaikinių prancūzų režisierių kūrinius.
Vasario 3-5 dienomis matysite dar 5 puikiai įvertintus prancūzų filmus:

PRISIMINIMAI IŠ VIEŠNAMIO /L‘Apollonide. Souvenirs de la maison close/ Prancūzija, drama, 2011, S, 2:02, režisierius: Bertrand Bonello

ŠVENTĖS DIENA /Jour de f?te/ Prancūzija, komedija, 1949, T, 1:17, režisierius: Jacques‘o Tati

PONO JULO ATOSTOGOS /Les vacances de Monsieur Hulot/ Prancūzija, komedija, 1953, A, 1:28, režisierius: Jacques‘o Tati

PAS DŽINO /Chez Gino/ Prancūzija, komedija, 2010, N-16, 1:40, režisierius: Samuel Benchetrit

OJO /Yoyo/ Prancūzija, komedija,1964, A, 1:32, Režisierius: Pierre‘o Etaixo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *