E. Masiulis: „Susisiekimo ministerijos indėlis įgyvendinant Ekonomikos skatinimo planą 2009 m. – daugiau nei milijardas litų“

pagal | 2010-01-15

Susisiekimo ministerija, įgyvendindama šalies Ekonomikos skatinimo planą, iš koordinuojamų ES paramos fondų 2009 m. verslui pervedė daugiau nei 1,06 mlrd. litų.

„Šie pinigai jau pasiekė šalies gamybos įmones, medžiagų tiekėjus, darbuotojus, juos savo investicijoms ar pirkiniams naudoja Lietuvos gyventojai, verslo įmonės. Nemaža jų dalis įmokų ar mokesčių pavidalu sugrįžo į valstybės, savivaldybių ir „Sodros“ biudžetus“, – sako susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Pasak ministro, investuojamos lėšos padeda sunkmečiu išgyventi transporto projektus vykdančioms įmonėms, išlaiko darbo vietas žmonėms, valstybės biudžetą papildo mokami mokesčiai.

2010 m. prie ekonomikos skatinimo planuojama prisidėti dar 1,5 mlrd. litų. Iš jų 1,25 mlrd. Lt – iš ES paramos lėšų, ir apie 250 mln. Lt – iš Kelių priežiūros ir plėtros fondo bei valstybės investicinės programos.

Naudą, kurią Lietuvos ekonomikai teikia transporto sektorius, parodo ir vienas iš svarbiausių transporto veiklos ekonominių rodiklių – transporto paslaugų balansas. Nepaisant sunkmečio, 2009 metų 9 mėnesių Lietuvos transporto paslaugų balansas išliko teigiamas: paslaugų eksportas siekė 3,61 mlrd. Lt, importas – 2,25 mlrd. Lt.

„Net ir smarkiai sumažėjus transporto paslaugų eksportui, numatoma, kad per visus 2009 metus teigiamas transporto paslaugų balansas sudarys apie 2 mlrd. Lt. Palyginti šių ir praėjusių metų pirmųjų pusmečių rezultatus, skaičiuojant procentine verte, šiemet išaugo transporto ir sandėliavimo veiklos indėlis į šalies bendrąją pridėtinę vertę (BPV) – nuo 9,4 proc. 2008 m. iki 10,1 proc. 2009-aisiais. Tai akivaizdžiai rodo, kad transporto sektorius padeda amortizuoti šalies ekonomikos kritimą“, – sako E. Masiulis.

Transporto sektorius Lietuvoje sukuria daugiau kaip 10 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Lietuvos transporto (visų rūšių susisiekimo, pašto ir elektroninių ryšių) sektoriuje dirba beveik 10 proc. šalyje veikiančių ūkio subjektų, apie 120 tūkst. šalies dirbančiųjų.

Ekonominių vertinimų duomenimis, kiekvienas litas, investuotas į šalies transporto infrastruktūrą, per penkerius metus garantuoja dvigubą grąžą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *