E. Masiulis: „Kviečiame Turkiją tapti Baltijos ir Juodąją jūras jungiančio geležinkelių projekto partnere“

pagal | 2010-02-02

Šiandien susisiekimo ministras Eligijus Masiulis su Turkijos ambasadoriumi Omer Altug aptarė šalių bendradarbiavimą gerinant susisiekimo sąlygas tarp Lietuvos ir Turkijos. Ministras pakvietė Turkiją dalyvauti plėtojant Baltijos ir Juodąją jūras jungiantį geležinkelių projektą „Vikingas“.

„Bendras Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių projektas „Vikingas“ teikia daug privalumų, gabenant krovinius tarp Baltijos ir Juodosios jūros – kroviniai vežami greitai, už palankią kainą, greitai atliekamos sienų kirtimo ir muitinės procedūros. Kviečiame prisidėti plečiant šio projekto geografiją ir tikimės, kad Turkijai tai būtų ekonomiškai naudinga“, – sakė susisiekimo ministras E. Masiulis.

Ambasadoriaus O. Altug teigimu, Turkijos valstybės institucijos palankiai vertina projekto „Vikingas“ plėtros planus, tačiau sėkmingai veiklai būtina sudominti ir pritraukti šios šalies privatų verslą. Susitikime sutarta Stambule surengti šio projekto pristatymą, kuriame Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos ekspertai išsamiai supažindintų Turkijos valstybės bei verslo atstovus su projektu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Nuo 2003 m. sėkmingai veikiantis projektas „Vikingas“ užtikrina krovinių vežimą konteineriniu traukiniu maršrutu Lietuva (Klaipėdos uostas)–Baltarusija–Ukraina (Iljičiovsko uostas). Natūralus šio maršruto tęsinys – jūrų greitkeliai, per Baltijos jūrą leidžiantys pasiekti Danijos, Švedijos, Vokietijos ir kitų ES valstybių uostus, per Juodąją jūrą – Kaukazo, Azijos šalis. Tokiems pervežimams skatinti 2008 m. pasirašytas trišalis Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos susitarimas dėl krovinių vežimo maršrutu Baltijos jūra–Juodoji jūra plėtros. Prie šio projekto kviečiamos prisijungti ir kitos suinteresuotos šalys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *