Dirbtinės ir natūralios odos skirtumai

pagal | 2020-01-27

oda

Šiuo metu dirbtinės odos gaminių gausu. Tiek batai, tiek rankinės, striukės ir paltai gaminami iš dirbtinės odos. Nors ir kaip kartais pardavėjai stengiasi įtikinti, kad šiuolaikinė dirbtinė oda yra labai kokybiška, vis tik taip yra ne visada. Kita vertus, kartais už dirbtinės odos gaminį prašoma vos ne tiek pat, kiek už natūralios odos, teigiant, kad tai visiškai tas pats. Tačiau iš tiesų skirtumai tarp šių gaminių tikrai yra.

Visų pirma, dirbtinė oda gaminama iš sintetinių medžiagų ir tikros odos atraižų, jas klijuojant. Todėl dirbtinė oda neturi natūraliai odai būdingų patvarumo ir kokybės savybių. Kokybė – tai viena iš pagrindinių dirbtinės ir natūralios odos skirtumų.

Natūrali oda yra elastinga ir patvari, gaminiai gali tarnauti labai ilgai. Priešingai – dirbtinė oda, ji nėra neatspari mechaniniam poveikiui, klimato temperatūrų skirtumams, todėl dažnai per trumpą laiką nusitrina, sutrūkinėja.

Kitas esminis skirtumas – kaina. Dirbtinė oda yra nepalyginamai pigesnė, nei natūrali.

Dirbtinė oda, priešingai nei natūrali oda, nėra laidi orui. Be to, natūralią odą prilietus ir palaikius ranka, ji tampa šilta, ko nebus laikant ranką ant dirbtinės odos. Todėl dirbtinės odos striukės labiau traukia šaltį, su jomis nėra taip komfortiška vėsesniu oru.

Dar vienas skirtumas tas, kad natūrali oda yra ne tokia degi, todėl labiau patraukli rūkančiųjų tarpe. Priešingai, nei dirbtinė oda, ne taip greitai pradega.

Kita vertus, natūralios odos paltai, verstos odos kailiniai ar striukės sveria tikrai nemažai, o ir atspalvių natūralios odos nėra labai daug. Tuo tarpu dirbtinės odos gaminiai gali būti kokių tik norite spalvų.

Labai svarbu tai, kad natūrali oda visada reikalauja daugiau priežiūros, nei dirbtinė. Ją reikia atitinkamai valyti, rekomenduojama reguliariai impregnuoti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *