Darbo skelbimai – galimybė rasti kvalifikuotą darbuotoją

pagal | 2014-06-25

Turbūt nesuklysim teigdami, kad šiandien viskas keliasi į virtualią erdvę. Darbo skelbimai nėra išimtis, netgi geri ir kvalifikuoti darbuotojai dažnai apsilanko darbo skelbimų internetinėse svetainėse, todėl darbdaviai, norintys specialisto turi sugebėti patraukti jo dėmesį savo internetiniu darbo skelbimu. Taigi, kaip turi atrodyti kokybiškas ir tinkamai suformuluotas darbo skelbimas?

Darbo skelbimas prasideda nuo pavadinimo, kuris turi būti aiškiai suformuluotas, kad potencialus darbuotojas žinotų, kokias pareigas siūlote. Reikia būti sąžiningiems ir „nekabinti makaronų“, pavyzdžiui, jei įmonė ieško valytojo, tai taip ir turi būti parašyta, švaros vadybininkas labai jau abstrakti sąvoka, kuri neatskleidžia, kas po ja slepiasi.

Be to, svarbu aprašyti ir pačią įmonę ar organizaciją, kuri siūlo darbą, kad kandidatas į žinotų, kur jam teks dirbti. Tiesa, darbo skelbimai – tai ne rašinėlių lygio beletristika. Visa pateikta informacija turi būti glausta, gražiai ir patraukliai suformuluota. Jei įmonė, turi kažkokių išskirtinių savybių, jas būtina paminėti, tačiau detaliai aprašyti darbo virtuvės tikrai nereikia. Visa tai galima išsiaiškinti darbo pokalbio metu. Beje, jei įmonė neturi žmogaus, kuris rašytų tokio ir panašaus pobūdžio tekstus, kreipkitės į profesionalus, jie moka ir žino, kaip reikia pateikti informaciją, kad ją pastebėtų.

Darbo skelbimai turi turėti darbuotojui keliamų reikalavimų skiltį. Reikalavimui būsimam kandidatui turi būti aiškūs, venkite bereikšmių žodžių, juk, kai jums žmogus atsiunčia gyvenimo aprašymą, jūs tikrai neskaitote jų pomėgių, o išvydę tokias frazes, kaip „esu bendraujantis, atsakingas“, norite tokį gyvenimo aprašymą mesti į šiukšlių dėžę. Lygiai tas pats ir su darbo skelbimais, kuo tiksliau suformuluoti reikalavimai būsimam darbuotojui, tuo geriau.

Ir galiausiai, nurodykite, kokį darbo užmokestį siūlote. Darbo skelbimai, kuriuose atlyginimas neišreikštas skaičiais arba teigiama, kad atlyginimas sutartinis, nedomina kvalifikuotų specialistų. Jie dažnai nusprendžia, kad toks skelbimas yra net nevertas dėmesio, todėl jūsų pasirinkimas stipriai sumažėja. Tuo atveju, jei negalite nurodyti tikslaus atlyginimo, parašykite bent jau jo intervalą, kad potencialus darbuotojas galėtų bent jau orientuotis, kiek jūsų įmonėje galima uždirbti, užimant tam tikras pareigas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *