Dar viena kyšininkavimu įtariamų gydytojų byla perduota teismui

pagal | 2010-02-03

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje VšĮ Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojos V. G. ir L. P. įtariamos ėmusios iš pacientų kyšius (LRBK 225 str. 2, 4 dalys) už siuntimų išrašymą medicininiams tyrimams atlikti, nedarbingumo pažymėjimų, siuntimų reabilitacijai išdavimą.

Tyrimo metu nustatyta, kad gydytojos V. G. ir L. P. 2008 metais iš trylikos asmenų priėmė kyšius – pinigų sumas nuo 10 iki 350 Lt. Be kyšininkavimo, minėtos gydytojos įtariamos dokumentų klastojimu (LRBK 300 str. 1 dalis) ir piktnaudžiavimu tarnyba (LRBK 228 str. 2 dalis).

Šioje byloje valstybės tarnautojo papirkimu buvo įtariama ir trylika asmenų, kurie gydytojui davė kyšius. Šeši iš jų perduoti teismui, dėl septynių asmenų ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, atleidžiant juos nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduodant laiduotojų atsakomybei Baudžiamojo kodekso 40 straipsnyje nustatytais pagrindais.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. 2010 m. vasario 1 d. baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota Lazdijų rajono apylinkės teismui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *